اخبار استان

امام جمعه رشت: برای تبیین واقعه غدیر، کار علمی و فرهنگی انجام شود   [ +29 | -11 ]

امام جمعه رشت: برای تبیین واقعه غدیر، کار علمی و فرهنگی انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: برای تبیین واقعه بزرگ و اثرگذار غدیر، بایستی کار علمی و فرهنگی انجام شود.


به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار پاسداران و فرماندهان سپاه قدس استان گیلان در رشت افزود: بازسازی واقعه غدیر با نماد حرکت کاروان پیغمبر از مدینه تا غدیر ، کار خوبی است اما فرهنگ سازی این واقعه به لحاظ علمی و فرهنگی مهم است.
وی با تشریح واقعه غدیر و با بیان اینکه بشریت صرفنظر از عقل و فکر خود به یک ولی نیازمند است، اظهار کرد: راس این هرم ولایت الله قرار دارد زیرا خداوند آفریدگار جهان بوده و از همه ساختار موجودات عالم با خبر است.
آیت الله قربانی با بیان این که خداوند پیامبران را فرستاده تا پیمان فطرت را از آنها بازستاند، خاطرنشان کرد: پروردگار در نهاد همه ما خوبی هایی تعبیه کرده که تلنگر را برای انجام دستورات فطری انبیاء می زنند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان بیان داشت: پیامبران پشتوانه ساختار وجودی انسان ها هستند که خوبی ها را می پذیرند و بدی ها را قبول ندارند. 
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که هر امامی امام بعد از خود را معرفی کرد، تصریح کرد: آخرین امام نیز حضرت مهدی (عج) است؛ همانطوری که خدا، پیامبر و حضرت علی و فرزندانش امت را بی سرپرست و تنها نگذاشتند، این امام نیز ما را تنها نگذاشت.
وی بیان داشت: امروز مردم مستضعف دنیای اسلام، به رهبری و ولایت فقیه آیت الله العظمی خامنه ای امید دارند و ما خوشحالیم که چنین مکتبی داریم.
آیت الله قربانی با اشاره به جانفشانی های مدافعان حرم اظهار کرد: بایستی در خدمت ولایت فقیه، راه پیغمبر، امام زمان ، اولیاء خدا، امام راحل و شهدا را ادامه دهیم و به شهدا می گوییم که شما به وظیفه تان عمل کردید و ما ، راه تان را ادامه می دهیم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس استان گیلان نیز در این دیدار بیان داشت: خداوند را شاکریم که ما را به عنوان سربازان ولایت می شناسند و در نهادی خدمتگزاریم که ما را پاسدار اسلام می دانند.
حجت الاسلام و المسلمین تسخیری اظهار کرد: امروز نه تنها در نظام جمهوری اسلامی ماموریت داریم بلکه ماموریت مان برای حفظ اسلام از حوزه جغرافیایی ایران اسلامی بیرون بردیم.
وی بیان کرد: معتقدیم که در نظام ولایی کسانی می توانند مدعی ولایت شوند که ملازم ولایت باشند، نه جلوتر از ولایت حرکت کرده و نه با ولایت فاصله می گیریم بلکه در رکابش حرکت می کنیم و اعتقاد داریم آنهایی که جلوتر از ولایت حرکت کردند ، از دین خارج شدند.
وی در ادامه سخنانش با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم خاطر نشان کرد: بازسازی واقعه غدیر در پنج شهر استان گیلان شامل رضوانشهر، تالش، رودبار، لاهیجان و رشت در حال شکل گیری است.



تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل