اخبار استان

استاندار گیلان:

وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم   [ +23 | -5 ]

وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم

استاندار گیلان در نشست کمیته تخصصی توسعه نوغانداری استان گفت: وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که با حضور مدیران استانی و تعدادی از فعالین بخش خصوصی برگزار شد، گفت: باید بررسی کنیم چه شد که امروز به لحاظ توسعه صنعت نوغانداری نسبت به گذشته در جایگاه ضعیفی قرار داریم و با کمک هم برای رفع عقب ماندگی‌ها تلاش کنیم.

*بخش خصوصی به طور برنامه محور به سمت تولید هدایت شده و وارد بازار رقابتی شوند*

وی در خصوص وضعیت کارخانجات استان اظهار کرد: بایستی وضعیت کارخانجات این بخش به طور دقیق بررسی شود، بخش خصوصی به طور برنامه محور به سمت تولید هدایت شده و وارد بازار رقابتی شوند.

*وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم*

نماینده عالی دولت در گیلان عنوان کرد: باید خلاقانه عمل کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های ملی بر روی تولیدات ملی کار کنیم؛ یقیناً این اقدامات می‌تواند اقتصاد استان را متحول کند. دکتر سالاری واردات تخم نوغان مرغوب را از اولویت‌های این حوزه برشمرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر تخم نوغان مرغوب وارد می شود، سایر مراحل تولید در داخل کشور صورت گیرد. وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم.

استاندار گیلان در پایان سخنانش با بیان اینکه افزایش تعرفه‌های گمرکی جذابیت امر قاچاق را افزایش می دهد، اظهار کرد: تجربه ی کشورهای پیشرفته اقتصادی ثابت کرده است که با کاهش تعرفه‌ها می‌توان از بروز پدیده قاچاق جلوگیری کرد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل