اخبار استان

معاون رئیس جمهوری:

کشور نیاز به تقویت همدلی دارد و مهمترین نیاز جامعه، انسجام ملی است   [ +26 | -6 ]

کشور نیاز به تقویت همدلی دارد و مهمترین نیاز جامعه، انسجام ملی است

 معاون پارلمانی رئیس جمهوری سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را مهمترین مولفه های قدرت ملی دانست و گفت: امروز کشور نیاز به تقویت همدلی دارد و مهمترین نیاز جامعه ، انسجام ملی است.


به گزارش خبرنگار ایرنا حسینعلی امیری روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی بزرگ 22 بهمن ماه مردم شهرستان لنگرود اظهار داشت: امروز همه باید بدون در نظر داشتن سلیقه های سیاسی ، حزبی و قومی مانند همیشه در صف های فشرده ، متحد و منسجم، دشمنان این مرز و بوم را نا امید کنیم تا توسعه کشور شتاب بیشتری بگیرد. 
وی افزود: امروز کشور نیاز به همدلی و همراهی دارد و تجربه ثابت کرده که هرجا مردم از دولت و نظام اسلامی حمایت کرده اند و هرجا همدلی ، همراهی و درک مشترک بین مردم و مسئولان وجود داشته ، کشور از عهده برطرف کردن بزرگترین مشکلات نیز برآمده است. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری ادامه داد: امروز مهمترین نیاز جامعه وحدت، انسجام و اتحاد است و همه باید فارغ از سلیقه های سیاسی و قومی، به موضوع وحدت که به فرموده امام راحل رمز پیروزی ماست، توسل جسته و چنگ بزنیم و آن را حفظ کنیم. 
امیری با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای توسعه ، ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر در کشور فراهم شده ، گفت: امیدی که در مردم ایجاد شده ، باید تقویت شود و آنهائیکه می خواهند مردم را ناامید و روحیه آنان را تضعیف کنند و تخم ناامیدی را در جامعه بکارند، اگر بطور عمدی این کار را انجام می دهند، دشمن هستند و آنهایی که از روی غفلت چنین نگاهی دارند، بدانند که در مسیر دشمن گام برمی دارند.
وی ادامه داد: به دلیل ذخایری که خداوند در این سرزمین قرار داده، این کشور همواره مورد طمع و تهدید دشمنان بوده و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار دولت موقت، دشمنان و بدخواهان توطئه هایی را علیه این ملت تدارک دیدند و به تناسب مقتضیات زمانی، از جنگ های گروهکی تا جنگ تحمیلی، زحماتی برای مردم ایران فراهم کرده اند اما چون این نظام برخاسته از اعتقادات و خواسته های مردم بوده، همواره با پشتیبانی مردم و وحدت کلمه توانسته ایم از شرایط سخت عبور کنیم . 
امیری افزود: پس از 39سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، صرف نظر از سلیقه ها ، گرایش های سیاسی و قومیتی از اصولگرا ، اعتدالگرا و اصلاح طلب ، همه در صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب حضور یافته و از آن حفاظت کرده اند. 
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی نتیجه فریادهای دو قرن گذشته پدران ما بوده و مردم ایران اسلامی برچیدن استبداد داخلی و استعمار خارجی و تحقق عدالت اجتماعی را در انقلاب اسلامی دیده اند و امروز هم، این رویکردها به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم مطرح است . 
وی یادآور شد: استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی واژه های مقدسی هستند که سال های سال مردم آرزوی آنها را داشتند و در جمهوری اسلامی به آن رسیدند. 
امیری با اشاره به اینکه مسئولان نظام جمهوری اسلامی از مشکلات مردم بی اطلاع نیستند و خبر دارند، ادامه داد: با وجود برخی کاستی ها، نارضایتی ها و گله مندی هایی که در جامعه وجود دارد، مشاهده می کنیم هرگاه نیاز به حضور مردم بوده، آنان بطور گسترده در صحنه های مختلف حضور داشته اند. 
وی گفت: امسال نسبت به سال های گذشته در شرایطی وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم که با فداکاری فرزندان و با پشتیبانی و استقامت مردم، گروهک داعش که استکبار جهانی آن را برای مبارزه با ما و آسیب به کشور ما مستقر کرده بود؛ در منطقه خاورمیانه، سوریه و عراق ریشه کن شده و آرامش کنونی با فداکاری های فرزندان ملت برقرار شده و منطقه به سوی استقرار ثبات کامل پیش می رود. 
معاون رئیس جمهوری همچنین به تحریم های ظالمانه در کشور و مشکلاتی که در اوایل روی کار آمدن دولت تدبیر و امید وجود داشت ، اشاره و خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حاضر نبود کالا به سوی ایران حمل کند و ایران هراسی در دنیا ترویج می شد و طی سال های گذشته، تورم 44درصدی و رشد منهای شش و هشت دهم درصد را تجربه کردیم. 
وی اضافه کرد: ولی امروز کشورهای صادرکننده نفت که بخاطر سقوط قیمت جهانی نفت با مشکل مواجه شده اند و عربستان سعودی از ذخایر ارزی استفاده کرد، ولی با همه این مشکلات، کشور ما اداره و بخشی از این درآمد هم به صندوق توسعه ملی واریز شد. 
امیری گفت: دراین شرایط کمک های دولت به مستمری بگیران و بخش های آسیب پذیر جامعه تا سه برابر افزایش یافت و به بخش های مربوط به آموزشی و نیز نظام آموزش و پرورش اعتبارات قابل توجهی تخصیص داده شد و عمران و آبادی و طرح های بزرگ ملی و شهرستانی هم از اعتبارات خیلی خوبی بهره مند شدند. 
وی افزود: رییس جمهوری امسال 9 برنامه کلان و بحث ایجاد اشتغال فراگیر و ریشه کنی فقر مطلق را در لایحه قرار داده که با تصویب بودجه سال 97 ، با حمایت های مردم و رهبری های مقام معظم رهبری و با تلاش های دولت ، می کوشیم چرخ توسعه کشور شتاب بیشتری بگیرد. 
مردم شهرستان لنگرود امسال گسترده تر از سال های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند و از مقابل مقر سپاه پاسداران این شهر تا میدان انقلاب اسلامی، با مشت های گره کرده شعارهای کوبنده سر دادند. 
شهرستان لنگرود در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل