اخبار استان

استاندار گیلان در دیدار با مدیر بندری جمهوری آذربایجان؛

توسعه روابط بندری گامی مؤثر در گسترش مبادلات تجاری ایران و آذربایجان   [ +19 | -5 ]

توسعه روابط بندری گامی مؤثر در گسترش مبادلات تجاری ایران و آذربایجان

استاندار ظرفیت‌های گیلان در بخش تجاری و گردشگری را بالا دانست و گفت: حمل ونقل ریلی مکمل حمل و نقل دریایی است.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در دیدار با مدیر بندری جمهوری آذربایجان که در دفتر کار استاندار برگزار شد توسعه روابط بندری بین ایران و آذربایجان را گام مثبتی در مسیر گسترش مبادلات دانست و افزود: با توجه به همسایگی این ۲ کشور می توان با برنامه‌ریزی صحیح در بخش تجاری و گردشگری برای شهروندان و سرمایه‌گذاران جذابیت خوبی فراهم کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در استان گیلان سه بندر آستارا، انزلی و کاسپین داریم گفت: با راه اندازی راه آهن رشت به انزلی و بعد از آن به آستارا حجم مبادلات به طور قطع افزایش می‌یابد.

نماینده عالی دولت با اشاره به اینکه موانع و مشکلات را با همکاری یکدیگر برای حضور بیشتر سرمایه‌گذاران برمی داریم افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف بویژه گردشگری افزایش حضور توریست را در 2 کشور به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با راه اندازی راه آهن مسیر حمل کالا کم می‌شود افزود: با اتصال راه آهن هزینه حمل کاهش و حجم مبادلات افزایش پیدا می کند.

در این دیدار مدیر بنادر جمهوری آذربایجان نیز گفت: خط جدیدی را در بندر جمهوری آذربایجان برای گسترش بخش کشتیرانی و حمل و نقل دریایی دایر کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دایر کردن خط جدید دریایی فرصت خوبی برای توسعه توریسم را بدنبال دارد.

محمد اوغلو زیادف افزود: توسعه حمل و نقل ریلی و دریایی پیشرفت تجاری را دربر خواهد داشت.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل