اخبار سازمان

محمّدی:

رسانه ها موضوعات جامعه را علت یابی کنند / تولیدات ایرنا، اثربخش است   [ +54 | -23 ]

رسانه ها موضوعات جامعه را علت یابی کنند / تولیدات ایرنا، اثربخش است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان گفت: یکی از رسالت های رسانه، علت یابی موضوعات و مسائل جامعه است و باید، افکار عمومی را به درستی آگاه سازند.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این بازدید که معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، مشاور فنی و رئیس حوزه ریاست و روابط‌عمومی سازمان هم حضور داشتند کیوان محمّدی در سخنانی گفت: لازم است از ظرفیت‌های رسانه، به طور شایسته استفاده کنیم و یکی از ضرورت‌های تحقق این مهم، آن است که اصحاب رسانه نیز، با پرهیز از کارهای سطحی، حرفه ای بوده و به فعالیت های اثربخش و ژرف بپردازند.
وی خبرگزاری جمهوری اسلامی را یکی از رسانه هایی عنوان کرد که در تولیدات خود، حرفه ای عمل می کند و ادامه داد: جامعه نیازمند آن است که در مسائل و موضوعات، عمق بخشی داشته باشیم و رسانه ها باید در زمینه آموزش، خیلی بیشتر کار کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، حرفه خبرنگاری را حیطه ای حساس خواند و با تشابه فعالیت های پزشکان و بطور نمونه یک جراح مغز افزود: رسانه ها نیز آنچه که در فکر و ذهن افکار عمومی می گذرد را جراحی می کنند و از این منظر، کاری حساس و اثرگذار انجام می دهند.
محمّدی با تصریح اینکه برای عمق بخشی به فعالیت های رسانه ای به افراد حرفه ای نیاز داریم، گفت: لازم است به مقوله مهم آموزش خبرنگاران، اهتمام بیشتری شود چراکه آموزش این قشر از اهالی فرهنگ، محدود و منحصر به آنها نخواهد بود چراکه در نگره ای کلان، عموم جامعه نیز از این آموزش منتفع می شوند.
وی به ضرورت تقویت پایه های فرهنگی جامعه از رهگذر ارائه آموزش تاکید و خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، در حیطه امکانات و بضاعت خود، از آموزش خبرنگاران و اصحاب رسانه حمایت می کند و به انجام این مهم، توجه دارد.
در ابتدای این دیدار، امیرحسین کبیری رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی گیلان نیز گزارشی از فعالیت‌های این رسانه در استان ارائه کرد.

پس از پایان این نشست، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و هیئت همراه، از بخش‌های مختلف خبرگزاری بازدید و با خبرنگاران گفت وگو کردند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل