اخبار سازمان

برگزاری سومين جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مكاني استان گيلان   [ +47 | -25 ]

برگزاری سومين جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مكاني استان گيلان

سومین جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گيلان با حضور نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، معاون آمار و اطلاعات، رئيس و کارشناسان گروه نقشه و اطلاعات مکاني سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي عضو گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای این جلسه وحید طیفوری، معاون آمار و اطلاعات سازمان ضمن تسلیت حادثه دلخراش زلزله اخیر استان کرمانشاه و نیز گرامیداشت روز جهانی GIS، برگزاری جلسه استانی گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی در این روز روز را مغتنم دانسته و از فعالان این عرصه، تشکر و برای آنان آرزوی توفیق بیش‌ازپیش نمود.

وی با اشاره به فعالیت‌ها‌ی صورت­گرفته و دست‌آوردهای این گروه و کمیته‌های ذیل آن در خصوص نقش و اهداف گروه کاربران نقشه و اطلاعات مکانی در پروسه نیازسنجی و تأمین اطلاعات مکانی استان، توجه بیش‌ازپیش اعضاء گروه کارشناسی به فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان و مشارکت فعال آنان در تهیه و ارائه مقالات، گزارش‌های اجرایی و ... جهت چاپ در فصلنامه و اظهارنظر و مشارکت فعال در برگزاری همایش نقشه و اطلاعات مکانی با محوریت توسعه استان نکاتی را بیان داشت.

در ادامه، پیرمرادی نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، به بیان جزئیات و سابقه روز جهانی GIS پرداخته و این روز را به فعالان و دست­اندرکاران این حوزه تبریک گفت.

سپس گزارش­های مربوط به دستورجلسه با عناوین "توسعه همکاری سازمان زمین­شناسی و اکتشافات معدنی ایران و فنلاند" توسط پیام عالمی نماینده اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان، "مدیریت جامع حوضه آبخیز با مشارکت مردم" توسط احمدی‌آرا (نماینده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و " توانمندسازی مکانی جوامع" توسط سید حسن هاشمی اشکاء نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان ارائه شد.

در ادامه دکتر حریری و دکتر عفتی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مواردی را در خصوص فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان بیان داشتند. همچنین به پیشنهاد معاون آمار و اطلاعات و موافقت اعضای حاضر در جلسه، مقرر شد سه کمیته‌ تخصصی با حضور اعضای منتخب، به منظور بررسی و پیگیری و عملیاتی‌کردن اهداف و وظایف مندرج در آئین‌نامه گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی (ذیل گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی گیلان) تشکیل گردد.

 



تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل