اخبار سازمان

محمدی در کمیته برنامه‌ ریزی لنگرود:

مهاجرت بی‌رویه به استان‌های شمالی می‌تواند موجب ناسازگاری شود/پیمانکاران در حقیقت تعالی سازان کشور هستند   [ +49 | -20 ]

مهاجرت بی‌رویه به استان‌های شمالی می‌تواند موجب ناسازگاری شود/پیمانکاران در حقیقت تعالی سازان کشور هستند

کمیته برنامه‌ریزی شهرستان لنگرود با حضور رئیس، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه، مشاور فنی و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، نماینده مردم محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولین شهری در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر تشکیل شد. 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی رئیس سازمان در این جلسه درسخنانی گفت : اصولاً در هر نقطه از کشور که انسجام و همدلی بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد شاهد توسعه و پیشرفت هستیم و اگر بین مسئولین و حتی مردم تنشی وجود داشته باشد پیشرفت و توسعه به همان مقدار عقب‌نشینی دارد.

 

وی با اشاره به اشاره به همکاری مردم لنگرود با مسئولین در پیشرفت پروژه‌های عمرانی ادامه داد: در برخی از شهرها برای واگذاری زمین با مشکلاتی مواجه هستیم ولی در این شهرستان به دلیل درک دقیق مردم و پشتکار مسئولین شاهد توسعه و پیشرفت پروژه‌های عمرانی و فرهنگی هستیم.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان مهاجرت را یکی از مشکلات استان‌های شمالی عنوان کرد و افزود: مهاجرت بی‌رویه به استان گیلان و دیگر استان‌های هم‌جوار می‌تواند موجب ناسازگاری و تنش شود که حتی انتقال فرهنگ‌ها را نیز به دنبال دارد و بعضاً خود آن نیز موجب جلوگیری از پیشرفت و توسعه می‌شود.

محمدی بابیان اینکه مهاجرت بی‌رویه به استان‌های شمالی می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد، تصریح کرد: ظرفیت جمعیت در استان‌های شمالی کمتر از ۱۰ میلیون است و با مهاجرت بی‌رویه و بدون سازمان‌دهی، علاوه بر انتقال و هجوم فرهنگ‌ها، ساخت‌وسازهای ساختمانی نیز به استان ضربه وارد می‌کند.

 

وی با تأکید بر لزوم توجه به ساخت‌وسازها و اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: پیمانکاران در حقیقت تعالی سازان کشور هستند که می‌تواند با انجام کار اصولی و دقیق کشور را به رشد و یا با بی‌توجهی به کارها کشور را عقب نگه دارند

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان بابیان اینکه گیلان از گذشته صنعتی بود، افزود: برخی از کارخانه‌ها در استان نیز وجود داشت که حتی در سطح خاورمیانه معروف بود ولی در ادامه این کارخانه‌ها تعطیل شدند.

 

محمدی با بیان اینکه درباره احداث و یا بازسازی کارخانه در گیلان نیز باید به موارد محیط‌زیستی و مهاجرت‌های بی‌رویه توجه شود، بیان کرد: به دلیل وجود حساسیت‌های استان درزمینهٔ محیط‌زیست، مطالعات آمایش سرزمینی انجام که بحث توریست و صنعت برنامه‌ریزی خواهد شد تا به ساختارهای کلی آسیبی وارد نشود.

بازدید از پروژه های سد لاستکی گالش کلام، سد لاستکی پهلوان بست، بیمارستان 132 تخت خوابی، کنار گذر و کانال زهکشی آب در خیابان شهید آزموده از دیگر برنامه های سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و هیئت همراه به لنگرود بود.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل