اخبار سازمان

دکتر نوبخت در مراسم افتتاح 209 پروژه صدا وسیمای مرکز گیلان:

مهمترین و راهبردی ترین هدف کشور، توسعه یافتگی است   [ +35 | -16 ]

مهمترین و راهبردی ترین هدف کشور، توسعه یافتگی است

عصر روز جمعه 18 اسفند ماه، همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س)، 207 پروژه فنی و 2 پروژه تولیدی صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت، استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، نمایندگان مردم شهرستان های استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، در این مراسم  معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه امروز مهمترین و راهبردی ترین هدف ایران اسلامی، توسعه یافتگی است گفت: به همین جهت در سند چشم انداز 20 ساله نظام اسلامی که مزین به تأیید مقام معظم رهبری است، ایران در سال 1404 باید کشوری توسعه یافته و در جایگاه برتر اقتصادی، علمی و فناوری باشد.

دکتر محمّدباقر نوبخت ادامه داد: امروز بعد از قانون اساسی، فرادست ترین سند، همین سند چشم انداز 20 ساله است و در تارک این سند، مسئله توسعه می درخشد.
وی با اشاره به حضور خود در رأس سازمان برنامه و بودجه، این سازمان را نهادی عنوان کرد که راهبری و رصد توسعه را در صدر مأموریت های خود دارد و افزود: بدون تردید کارهای ارزشمندی مانند تونل هایی که در آزادراه قزوین - رشت احداث شده و نیز خط ریلی این مسیر، در کشور انجام شده است.
وی از صدا و سیما خواست پشت صحنه تلاش های انجام شده برای احداث راه آهن قزوین - رشت که کار پرصعوبتی است را برای مردم به تصویر بکشند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پروژه های فنی صدا و سیما که بخشی از آنها امروز به بهره برداری رسید را نیز از جمله کارهای ارزشمند خواند و گفت: این پروژه ها جنسیت فرهنگی دارند.
وی فرهنگ را از بین ابعاد مختلف توسعه، هم بستر توسعه و هم هدف توسعه دانست و گفت: گرچه ایران اسلامی هم اکنون در جایگاه هجدهم اقتصادی دنیاست و چنانچه در جایگاه اول هم باشد؛ اگر مقوله فرهنگ در توسعه ما وجود نداشته باشد، خود را جامعه توسعه یافته نمی دانیم.
دکتر نوبخت تصریح کرد: بر این مبنا ، مجموعه پروژه هایی که می تواند مسائل توسعه ما را تحکیم ببخشد، برای ما مهم است و به صدا و سیما نیز بر اساس بیان امام راحل که از آن بعنوان دانشگاه یاد کردند، توجه داریم.
معاون رئیس جمهوری با تصریح اینکه دولت از فعالیت های فاخر و اثربخش صدا و سیما پشتیبانی می کند، گفت: از امکانات پیشرفته و روز دنیا استفاده کنید چراکه جمعی از ملت ایران که اکثریت آنها نسل جوان هستند، جزو مخاطبان شما محسوب می شوند.
وی ادامه داد: نسل جوان توسط رسانه های معاند به بدراهی و گمراهی تشویق می شوند و صدا و سیما باید به گونه ای عمل کند که با بهره گیری از جاذبه های مختلف، راه اصیل اسلام ناب محمدی (ص) را به آنان بنمایاند.
دکتر نوبخت در خاتمه سخنانش، میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز ولادت امام خمینی (ره) را تبریک گفت و افتتاح پروژه های صدا و سیمای مرکز گیلان در این روز را به فال نیک گرفت.

افتتاح پروژه ساختمان جدید تولید و پخش مرکز گیلان، افتتاح استودیوی بزرگ تولید، افتتاح فرستنده های پرقدرت تلویزیونی و دیجیتال ساخت ایران و دیجیتال سازی 200 ایستگاه ماهواره ای استان از جمله پروژه هایی بود که امروز به بهره برداری رسید. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل