اخبار سازمان

محمدی در جلسه شورای اسلامی شهر رشت :

هیچ جریانی مانند شورا توانایی برقراری اتحاد بین نیروها راندارد / هرنوع تنش اجتماعی در استان سبب عقب ماندگی آن می شود   [ +43 | -14 ]

هیچ جریانی مانند شورا توانایی برقراری اتحاد بین نیروها راندارد / هرنوع تنش اجتماعی در استان سبب عقب ماندگی آن می شود

به دعوت رئیس شورای اسلامی شهر رشت، چهلمین جلسه شورا با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و هیئت همراه عصر روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه برگزار شد.


به گزارش روابط ‌عمومی سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه که با موضوع بررسی توسعه زیرساخت‌های شهری برگزار شد، کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با بیان اینکه چنین جلسه ای باید خیلی زودتر برگزار می‌شد گفت: این جلسات سبب میگردد که مسائل مختلف شهری که رابطه مستقیم در توسعه استان دارد بیان شود.

وی با اشاره به اینکه رشتی بودن افتخار من است، تصریح کرد: گهگاه سعی می‌کنم از محله قدیمی خود سرخبنده است عبور کنم و تجدید خاطره‌ای با خود داشته باشم البته مبلمان و آسفالتش هنوز مناسب نیست اما با این شرایط در قلب من جای دارد.

محمّدی ادامه داد: وقتی خاطرات عباس مسعودی موسس روزنامه اطلاعات را می خوانیم متوجه می شویم که رشت در 90 سال قبل  در جایگاهی قرار داشت که امروز از آن فاصله داریم و این بسیار ناراحت‌کننده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه به علت حضور جریانات سیاسی مختلف در شورای شهر رشت به این شورا امیدوار هستم، گفت: کمتر نهاد یا سازمانی به اندازه شورای شهر رشت توان ایجاد اتحاد در استان را دارد  زیرا همه سلایق و جناحها درآن حضور دارند، شما می توانید حول محور توسعه رشت و حتی استان همه جناحها را متحد و منسجم کنید.

محمّدی افزود: افراد حاضر در این جلسه دغدغه‌های مشترکی دارند و این موضوع نشان از وحدت است.

وی با اشاره به اینکه سیاسی بودن خود را کتمان نمی‌کنم، تصریح کرد: در جلسه معارفه خود نیز اعلام کردم که فردی سیاسی هستم اما معتقدم هیچ مقام اجرایی در کارها نباید دیدگاه خود را دخالت دهد.

وی افزود:  مدیران اجرائی ، مدیر جریان خاصی نیستند بلکه خدمتگذارهمه جناحها باهر طرز فکری هستند . عمل کردن جناحی در پست اجرایی نوعی خیانت در امانت هست. اعضای شورا هم نماینده یک جریان خاص نیستند بلکه نماینده همه مردم رشت هستند

وی با بیان اینکه در مدت سه سال مدیریت سعی کرده‌ام دیدگاه سیاسی خود را در کارها دخالت ندهم گفت: مشکل همه‌ ما این است که سیاسی نیستیم اگر سیاسی بودیم به راحتی می‌توانستیم با هم گفتگو کنیم و مسائل و مشکلات را تدبیر کرده وحل کنیم

وی با بیان اینکه درهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به روی همه جریانات سیاسی باز است، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان هیچ محدودیتی در استفاده از نیروها ندارد و در جلسات پنجشنبه آخر هر ماه همه جریانات می‌توانند حضور پیدا کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه این سازمان برای استفاده از همه نیروها جهت توسعه استان گیلان آمادگی دارد تأکید کرد: روش ما طرح مسائل اختلافی نیست بلکه هر نوع تنش اجتماعی در استان سبب عقب ماندگی استان می‌شود.

محمّدی با اشاره به اینکه از حداکثر هماهنگی ها باید بهره ببریم گفت: ما نمی‌توانیم از نیروهای استانداری، شورا و دیگر دستگاههای اجرایی غافل شویم زیرا همه به همدیکر نیازمند هستیم.

وی اولویت استان گیلان را مسئله محیط زیست دانست و تصریح کرد: اگر مسئله محیط زیست حل نشود، ساخت هزار کارخانه نیز مشکل گیلان را حل نمی‌کند. بلکه زندگی را سخت تر می کند

محمّدی با بیان اینکه مسئله رودخانه ها و سروان نباید به تنهایی دیده شود، گفت: باید همه توان را برای حل مشکل محیط زیست به‌ کار گیریم زیرا آب، خاک و آینده استان در خطر است، ما اگر محیط سالم نداشته باشیم نمی توانیم  ازتوسعه سخن بگوییم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در مورد بافت‌های فرسوده شهر نیز گفت: شهرداری، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن سازمان‌هایی هستند که می‌توانند با کنار هم قرار گرفتن بافت فرسوده شهر را ساماندهی کنند.

وی اضافه کرد: از شهر رشت به عنوان شهر اولین ها یاد می‌کنیم، اما چطور باید این مشخصه را به مردم بشناسانیم؟

وی با تأکید براینکه هویت شهر رشت به علما و هنرمندانش است، گفت: کمی باید با دیدباز به هنرمندان این شهر توجه کنیم.

محمّدی بااشاره به روزنامه خیرالکلام، که یکی از اولین روزنامه های کشور بود ، گفت: برای اینکه این موضوع را به مردم بشناسانیم می‌توانیم میدانی با المان طرحی از نخستین شماره این روزنامه احداث کنیم و برای هریک از اولین ها ،یادمانی به پا کنیم تا مردم با هویت خود بیشتر آشنا شوند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه این کار پاسداشت مطبوعات هم هست گفت: متاسفانه پاس داشتن از مطبوعات و رسانه را به دادن کارت هدیه که به نظر من نازلترین سطح تقدیر است، محدود کردیم.

محمّدی در بخش دیگری از سخنانش در مورد بودجه شهرستان رشت گفت: در روزهای اولی که به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آمدم شهرستان رشت بودجه اش ۱۶ الی ۲۴ درصد بود در حالی که 38 درصد مردم استان در مرکز زندگی می‌کنند و جمعیت روز آن ۴۵ الی ۵۰ درصد جمعیت  است.

وی با بیان اینکه امکانات شهر رشت مورد استفاده منطقه‌ای قرار می‌گیرد، گفت: باید بودجه‌ای که به شهرستان تعلق می‌گیرد مطابق جمعیت موجود باشد و برحسب شناور بودش محاسبه شود. بیمارستاهای رشت از رامسر و تنکابن تا خلخال , ونمین به مردم خدمت می کنند ولی سرانه آن را دریافت نمی کنند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان افزود: از سال ۹۵ تا کنون سعی کردیم رقم بودجه شهرستان رشت افزایش پیدا کند، لذا  بودجه رشت از 78 میلیارد تومان به ۱۴۰ میلیارد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه رشت متعلق به رشتی ها نیست بلکه متعلق به همه ایران است گفت: در گردشگری ها آمار نشان می‌دهد که رشت در جاذبه ها بسیار مورد اقبال است. و پس از تهران و مشهد سومین شهر مورد توجه گردشگران داخلی است

وی با بیان اینکه در مجلس رقمی را برای محیط زیست شهرهای شمالی در نظر گرفته شده است، گفت: متاسفانه این طرح با مخالفت برخی نمایندگان همراه بود و امیدواریم با برنامه ریزی که نمایندگان استانهای شمالی و شوراهای شهرهای شمالی  در این خصوص مبذول می کنند به نتیجه مطلوب برسیم

محمّدی در مورد بازدید اعضای شورا و کارشناسان شهرداری از شهرهای بزرگ دنیا گفت :برای ساخت شهری توسعه یافته نیاز است که شما و کارشناس ها ازشهرهای بزرگ دیدن کنید و حتی پیشنهاد می‌کنم که رسانه ها هم در این سفرها حضور یابند تا ویژگیهای مثبت آن شهرها را برای مردم به تصویر بکشند و مورد تحلیل قرار دهند

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم با دید بسته شهر را بسازیم گفت: کارهای بزرگ ، آدم های بزرگ می خواهد . وی ادامه داد : کسانی که انتقاد سازنده دارند باید از نظراتشان بهره ببریم اما به کسانی که می‌خواهند کارشکنی کنند بهتر است اصلا توجه ای نشود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان ادامه داد: بنده همه اعضای شورا شهر رشت را شجاع می‌دانم و توصیه میکنم که ترس در دل راه ندهید. و با قدرت در خدمت به مردم بکوشید

وی تصریح کرد: در شهرهای توسعه یافته دومقوله نظم و نظافت مهمترین امری است که  مورد توجه قرارمی گیرد و این فرهنگ باید در شهر های ایران هم جریان یابد.

وی اظهار کرد: اعتقاد من این است، رشت شهر اثرگذاری است و اگر رشت پیشرفت کند، کل گیلان پیشرفت می‌کند

وی در پایان گفت: بنده پیشنهاد می‌کنم یک نماینده از سازمان مدیریت برنامه ریزی در شهرداری و شورا حضور پیدا کند و حلقه رابط بین سازمان و مدیریت شهری باشد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل