اخبار سازمان

در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح شد:

بهره گیری از خرد جمعی و تعامل درون استانی نقش اساسی در پیشبرد اهداف توسعه محور استان دارد   [ +53 | -20 ]

بهره گیری از خرد جمعی و تعامل درون استانی نقش اساسی در پیشبرد اهداف توسعه محور استان دارد

صبح روز پنجشنبه 10 خرداد ماه، دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال 97، به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان و با حضور مهندس جعفرزاده و مهندس کوچکی نژاد از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو در سالن شهید انصاری استانداری گیلان تشکیل شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای این نشست کیوان محمّدی رئیس سازمان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) به بیان دستوران جلسه پرداخت و گفت: ارائه گزارش عملکرد اعتبارات هزینه‌ای سال 1396 و پیشنهاد توزیع اعتبارات هزینه ای سال 1397 و ارائه شیوه‌نامه اجرایی برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی از دستورات جلسه امروز است.

وی با بیان اینکه در حال سپری کردن سال‌های سختی در حوزه بودجه هستیم ادامه داد: سال 94 پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با سخت‌ترین ‌سال بودجه‌ای مصادف شدیم اما بحمدالله با همت مدیران ارشد کشور و استان سال‌های سخت بودجه‌ای را با بهبود نسبی سپری کردیم و این امیدواری را داریم در سال 97 بهتر از سال‌های قبل عمل شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به بیان توضیحات کلی در خصوص بودجه 97 پرداخت و گفت: در سالجاری به منظور برآورد بودجه هزینه‌ای سال 97 دستگاه‌های اجرایی، همه مدیران سازمان‌ها به همراه مسئولین مالی را به سازمان دعوت کردیم و در جلساتی جداگانه به جمع‌بندی پیشنهادات در این خصوص رسیدیم.

وی ادامه داد: بودجه هزینه ای استان، هرچند پاسداشت زحمات کارکنان دولت نیست اما سعی کردیم توزیع عادلانه صورت گیرد.

محمّدی در خصوص شیوه‌نامه اجرایی برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی گفت: این طرح در مرحله تمهید مقدمات است. پیش از این طی جلسه ای با فرمانداران در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان مسائل و مقدمات کار به آنها ارائه و خواستیم یک نفر را به گروه مطالعاتی معرفی نمایند. اکنون از مدیران دستگاههای اجرایی نیز همین انتظار را داریم که شخصی را به تیم مطالعاتی جهت بررسی های کارشناسی معرفی نمایند.

 

در ادامه جلسه استاندار گیلان در سخنانی با تاکید بر اینکه نیاز به وجود مرجعی فرابخشی کاملا ملموس است، گفت: اگر می‌خواهیم حداقل مشاغل با مقیاس متوسط و واحدهای تولیدی و خدماتی متوسط در استان راه‌اندازی شود و موانع غیر منطقی سر راه سرمایه گذار قرار نگیرد، باید بدین منظور مرجعی فراگیر و فرابخشی که جامعیت لازم را داشته باشد تعیین گردد.

مصطفی سالاری ستاد اقتصاد مقاومتی استان که متشکل از استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استانی است را مرجعی مناسب برای بررسی مسائل مختلف استان دانست و تصریح کرد: از طریق ستاد اقتصاد مقاومتی مسائل مختلف استان را بصورت درون خانوادگی پیگیری می‌کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید در خصوص رونق فضای کسب و کار استان تلاشی مضاعف داشته باشیم گفت: بهره‌گیری از خرد جمعی و تعامل درون استانی نقش اساسی در پیشبرد اهداف توسعه محور استان دارد.

سالاری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اعتبارات هزینه‌ای سال جاری، با بیان اینکه باید واقع بینانه و‌ واقع‌گرایانه تصمیم بگیریم، گفت: به نوعی عمل شود که کارمندان در دریافت حقوق ماهیانه و اضافه کار دچار مشکل نشوند.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با سیاستِ تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای پروژه‌هایی که مردم از آن نفع بیش‌تری می برند عمل کنند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل