اخبار سازمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان:

شأن و شخصیت فرهنگی رشت باید با تجهیز درخور اماکن فرهنگی و هنری حفظ شود   [ +37 | -16 ]

شأن و شخصیت فرهنگی رشت باید با تجهیز درخور اماکن فرهنگی و هنری حفظ شود

صبح روز دوشنبه 8 مرداد ماه، مراسم افتتاح ساختمان انجمن سینمای جوانان استان گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان کشور و جمعی از مسئولین و هنرمندان در رشت برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، دراین مراسم کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با بیان اینکه انتظارات از استان گیلان و شهر رشت در زمینه‌های فرهنگی و هنری بسیار بالاست گفت: شأن و شخصیت فرهنگی رشت باید با تجهیز در خور اماکن فرهنگی و هنری حفظ شود و مکان‌هایی همانند سینمای جوانان استان گیلان باید دارای سالن مناسب نمایش و کلاس‌هایی برای آموزش باشد.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت فرهنگی هم در سطح کشور  یک چرخه زنجیره‌ای است و پیشکسوتان با خالی کردن عرصه‌های فرهنگی آن را به جوانان تحویل می‌دهند به وضعیت کنونی سینمای ایران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شأن سینمای ایران از لحاظ ساختار فیزیکی در خطر است و سالن‌های مناسب نداریم. این در حالیست که زمینه‌های انسانی بسیار غنی و قوی در این عرصه داریم. البته قدرت محتوایی سینمای ایران بی دلیل نیست. برای انکه 5 سال بعد از اقدامات برداران لومیر سخت‌افزارهای نمایش وارد ایران شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه سینمای ایران از لحاظ محتوا به درستی خود را در جهان مطرح کرده و حوزه‌های مختلف سینمایی کشور توانمند و سرآمد است تصریح کرد: سینمای ایران در حوزه سخت‌افزاری، تجهیزات و فضای ساختمانی نیازمند توسعه است. در گذشته در خیابان‌های اصلی رشت و سایر شهرهای گیلان سالن‌های سینماهای خوبی داشتیم که باید مجدداً با فراخوان و حمایت بخش خصوصی احیاء شوند.

محمّدی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با افتخار یاریگر فعالیت‌های فرهنگی است افزود: با همکاری و تعامل با نهاد‌های فرهنگی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز شهرداری و شورای اسلامی شهر می‌توان یکی از سینما‌های ساقط شده شهر رشت را با تجهیز و نوسازی در اختیار هنرمندان و فعالان سینمای جوان گذاشت.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل