اخبار سازمان

برگزاری چهارمین جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مكاني استان گيلان   [ +34 | -9 ]

برگزاری چهارمین جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مكاني استان گيلان

چهارمین جلسه گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گيلان با حضور مدیرکل مدیر کل سامانهها و زیرساختهای اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور، معاون آمار و اطلاعات، رئيس و کارشناسان گروه نقشه و اطلاعات مکاني سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي عضو گروه کارشناسي کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای جلسه وحید طیفوری، معاون آمار و اطلاعات سازمان، به بیان دستورجلسه و اهداف تشکیل این جلسه پرداخت.

وی ضمن اشاره به برخی اقدامات انجام گرفته مرتبط با شرح وظایف گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی (از قبیل: راه­ اندازی آزمایشی زیرساخت داده­ مکانی گیلان با استفاده از سامانه زیرساخت داده مکانی سازمان نقشه­ برداری کشور، تهیه و انتشار فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان، ایجاد و راه اندازی سامانه فهرست اطلاعات مکانی) از نمایندگان دستگاه­های اجرایی که در این زمینه همکاری نموده­اند، تشکر و قدردانی نمود.

طیفوری خواستار توجه بیش ‌از پیش اعضاء گروه کارشناسی به فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان و مشارکت فعال آنان در تهیه و ارائه مقالات، گزارش‌های اجرایی و ... جهت چاپ در فصلنامه و نیز همکاری در ایجاد SDI  استانی و توسعه SDI ملی و  تکمیل اطلاعات مورد نیاز سامانه فهرست اطلاعات مکانی استان گیلان شد.

در ادامه، دکتر وظیفه ­دوست و مهندس تاجداری، نمایندگان شرکت سهامی آب منطقه­ ای گیلان، گزارش خود را در خصوص " ایجاد سامانه سنجش از دور تحت وب برای بررسی پارامترهای اقلیمی محدوده­ های مطالعاتی استان گیلان"  ارائه و به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ دادند.

سپس، مهندس رضایی، نماینده نیروی انتظامی، گزارش خود را  با عنوان "نقش و کاربرد سیستم­های اطلاعات مکانی در انجام ماموریت­های پلیس 110" ارائه و به پرسش­های مطرح شده در این زمینه پاسخ داد.

پس از آن، برخی موارد مطرح شده مورد بررسی و ارزیابی حاضرین در جلسه قرار گرفت.

در ادامه، امیری تلیکانی کارشناس گروه نقشه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان  گزارش خود را در خصوص اقدامات  انجام گرفته از طرف کمیته­ علمی، فرهنگی و آموزشی و کمیته تدوین شاخص­ها، پایش عملکرد و گزارش سالیانه ارائه نمود.

 تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل