اخبار سازمان

محمّدی:

با بهره‌گیری از نیروهای توانمند در بخش آمایش می‌توان مشکلات و دغدغه‌های زیست‌محیطی را برطرف نمود و یا کاهش داد   [ +28 | -10 ]

با بهره‌گیری از نیروهای توانمند در بخش آمایش می‌توان مشکلات و دغدغه‌های زیست‌محیطی را برطرف نمود و یا کاهش داد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به همراه معاونین، مدیران و مشاوران سازمان با حضرت آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.


 به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این دیدار کیوان محمّدی رئیس سازمان گفت : تدوین و تبیین برنامه ششم توسعه در گیلان از مهمترین فعالیت‌های سازمان بوده که با بهره‌گیری از خرد جمعی و به کارگیری ظرفیت های منطقه و با توان کارشناسی 350 نفر از کارشناسان زبده ادارات، بازنشستگان، نخبگان، جوانان و بانوان استان به فعلیت رسیده است که این مساله می تواند پشتوانه ای قوی برای توسعه استان باشد.

وی همچنین به تشکیل جلسات ماهیانه توسعه در آخرین پنجشنبه هر ماه و نشست‌های تخصصی صاحب نظران و تشکیل اتاق فکر توسعه در راستای هم افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت ها برای توسعه استان نیز اشاره و به استمرار آن تاکید نمود.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به موضوع آمایش سرزمین در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها گفت: هر استانی دارای محیط زیستی خاص می باشد که باید در اجرای پروژه ها به آن توجه ویژه صورت گیرد تا در طول زمان، مسائل و مشکلات زیست محیطی در آن منطقه ایجاد نشود. ایشان با اشاره به تدوین برنامه آمایش استان افزود: در تدوین برنامه آمایش هم از دانش و تجربیات فرمانداران و هم از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در استان بهره گیری شده است که با اجرای آن آسیب ها به حداقل ممکن خواهد رسید.

  محمّدی با تاکید بر نقش نظارتی سازمان، به اجرای طرح ناظران امین اشاره و اذعان داشت: با اجرای این طرح میزان نظارت در استان افزایش یافته و نقاط آسیب پذیر و تعلل در اجرای پروژه ها مشخص خواهد شد و می توان از بسیاری مشکلات و موانع اجرایی پروژه های استان جلوگیری نمود و یا آن ها را کاهش داد.

 در ادامه آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در خصوص سابقه طرح آمایش و مفید بودن آن، استفاده از متخصصین در اتاق فکر، توجه ویژه به تولید و نجات کارخانجات، بیمارستان ها، رودخانه ها و مقوله نظارت رهنمودهایی ارائه فرمودند.

وی توجه به مقوله تولید در تصمیم گیری ها و تاکید به جنبه های فرهنگی طرح ها و پروژه‌ها  را از مهم ترین مسائل استان دانسته و اظهار داشتند در مقوله توریسم باید علاوه بر جنبه اقتصادی باید به ابعاد فرهنگی موضوع هم توجه ویژه صورت مبذول شود.

  ساماندهی رودخانه ها و نجات تالاب موضوع دیگری بود که ایشان در رهنمودهای خود به آن اشاره داشته و با تاکید بر نقش نظارت در به ثمر رسیدن پروژه ها بیان داشتند: در صورتی که نظارت تقویت شود، علاوه بر جلوگیری از انحراف ، منابع نیز به صورت عادلانه و بر اساس نتایج در اختیار پروژه ها قرار می گیرد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل