اخبار سازمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تأکید کرد:

پرنگ‌تر شدن نقش مراکز فنی و حرفه‌ای با تبیین درست نظام آموزشی   [ +37 | -19 ]

پرنگ‌تر شدن نقش مراکز فنی و حرفه‌ای با تبیین درست نظام آموزشی

صبح روز دوشنبه 28 آبان ماه، به منظور بررسی مشکلات دانشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای استان گیلان جلسه رئیس این دانشگاه و روسای دانشکده و آموزشکده‌های فنی‌و‌حرفه‌ای استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در دانشگاه شهید چمران رشت برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه کیوان محمّدی رئیس سازمان وجود دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را ایده بسیار خوب برای حل یکسری از مشکلات به ویژه در بحث بازار کار دانست و گفت: این مهم را که بسیاری از مراکز اقتصادی جهت انجام امور اجرایی و عملی به شما مراجعه می‌کنند را باید به فال نیک گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشورهای مختلف از جمله کشور ما این مشکل وجود دارد که افراد شاغل در حیطه فن و مهارت یا بسیار باسوادند که هرکاری نمی‌توانند داشته باشند یا فاقد سواد کافی هستند و نمی‌توان کارها را  به آنها سپرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاههای فنی‌و‌حرفهای افزود: این‌که فارغ‌التحصیلان ما تنها تئوری بدانند و در کارهای عملی و اجرایی مهارت نداشته باشند یک نقیصه است. لذا دانشگاههای فنی و حرفه‌ای نیازمند توجه جدی و بیشتر از سوی دولت هستند و باید با همکاری متقابل تبیین درستی برای نظام آموزشی این مراکز ارائه دهیم تا نقش آنها بیش از گذشته پررنگ‌تر شود.

محمّدی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری این نکته که بخش اعظم اعتبارات، ملّی و متمرکز است و تنها حدود 5 درصد استانی است، در خصوص مشکلات دانشگاه‌های فنی‌و‌حرفه‌ای استان گفت: از آنجایی که اعتبارات دانشگاه‌ها ملّی است، نمی‌توان کمک قابل توجهی کرد. اما تلاش می‌شود تا به میزانی که قانون و امکانات اجازه دهد کمک‌هایی از اعتبارات استانی به دانشگاه‌هایی مانند فنی‌و‌حرفه‌ای صورت پذیرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با کمک نمایندگان و مسئولان تلاش بیشتری برای جذب اعتبارات ملّی انجام پذیرد تا استان وضع  مطلوب‌تری داشته باشد.

محمّدی در پایان با اشاره به ماده 23 و ساختمان‌های مراکز فنی‌و‌حرفه‌ای استان گفت: باید جلساتی در این خصوص برگزار شود تا این مشکلات مرتفع گردد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای استان و روسای دانشکده و آموزشکده‌های فنی‌و‌حرفه‌ای به بیان مشکلات موجود در این دانشگاه پرداختند.

پس از این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان و هیئت همراه از بخش‌های مختلف دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای شهید چمران رشت بازدید کردند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل