اخبار سازمان

برگزاری هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه   [ +157 | -15 ]

برگزاری هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه

عصر روز پنجشنبه 2 اسفند ماه، هشتمین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال 97 به ریاست استاندار و دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای جلسه کیوان محمّدی رئیس سازمان به بیان دستور جلسه پرداخت و گفت: مطالعات و بررسی طرح پیشنهادی آمایش سرزمین در اواخر تابستان سالجاری به پایان رسید و مقرر شد پس از تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه به تهران ارائه گردد. از اینرو دستور این جلسه تصویب طرح پیشنهادی آمایش سرزمین جهت ارائه به کشور می‌باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 110 جلسه کارشناسی در این خصوص برگزار شده است ادامه داد: تاکنون بعضی استان‌ها موفق به ارائه طرح آمایش نشده‌اند که مرکز در خصوص آنها تصمیم خواهد گرفت و در خصوص استان‌هایی که طرح‌شان به پایان رسیده (مانند استان گیلان)، اولویت با استان‌ها خواهد بود.

در ادامه استاندار گیلان با بیان اینکه اگر مطالعه طرح آمایش دقیق باشد می‌تواند به عنوان سند بالادستی تعیین شود گفت: ظرفیت‌های موجود در گیلان و نیز عواملی که باعث ترغیب مهاجرت از روستا به شهر شده باید به صورت عمیق بررسی شود.

مصطفی سالاری بر تسریع ارائه گزارش دستگاه‌های اجرایی درخصوص وضعیت جذب منابع و وجوه متمرکز ملّی تاکید کرد و افزود: دستگاه‌هایی که تا هفته آینده نسبت به ارسال این گزارش اقدام نکنند تذکر کتبی دریافت خواهند کرد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل