اخبار سازمان

با تخصیص اعتبارات جهت فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان صورت گرفت:

تولید 35 انیمیشن و موشن‌گرافی با موضوع محیط زیست و مدیریت پسماند   [ +19 | -10 ]

تولید 35 انیمیشن و موشن‌گرافی با موضوع محیط زیست و مدیریت پسماند

در راستای اجرای مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان،  مبلغ 10 میلیارد ريال به منظور فرهنگ‌سازی محیط‌زیست (آموزش شهروندان و ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند) با مشارکت و محوریت سازمان‌های مردم نهاد، اختصاص داد. لذا در این خصوص معاون هماهنگی برنامه و بودجه طی گفتگویی به تشریح عملکرد اعتبارات تخصیص یافته پرداخت.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، روزبه رحمانیان با بیان اینکه توجه به مقوله "محیط‌زیست" مهم و ضروری است گفت: آسیب به محیط‌زیست می‌تواند غیرقابل جبران باشد. لذا تلاش جهت حفظ آن به عنوان یک سرمایه بین نسلی بسیار ضروری بوده و این امر بدون فرهنگ‌سازی میسر نیست.

وی با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا محیط‌زیست استان از وضعیت وخیم کنونی رهایی یابد ادامه داد: سال گذشته با توجه به تأکیدات رئیس محترم سازمان در الویت بخشیدن به فرهنگ‌سازی در امور مختلف از جمله محیط‌زیست و پیشنهاد ایشان، از ردیف اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت مبلغ 10 میلیارد ريال برای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست از طریق رسانه‌ها، صدا‌و‌سیما و سمن‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به دستگاه‌ها و نهادهای متولی شامل حوزه هنری، شهرداری رشت، پارک علم و فناوری و اداره کل حفاظت محیط‌زیست اختصاص یافت.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه طی دو مرحله مجموعاً 393 میلیون و500 هزار تومان به حوزه هنری استان گیلان جهت تولید انیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و موشن گرافیک سه تا پنج دقیقه‌ای تخصیص یافت ادامه داد: این رقم به تفکیک 217 میلیون و 500 هزار تومان برای تولید 15 قسمت انیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و 176 میلیون تومان برای تولید انیمشن و موشن گرافیک با موضوع مدیریت پسماند می‌باشد که این موشن گرافیک ها آماده بوده و نوروز 98 از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجموعاً مبلغ 456 میلیون و 500 هزار تومان به شهرداری رشت در راستای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست تخصیص یافت افزود: در این راستا شهرداری رشت اقدام به تولید انیمشن و موشن گرافیک با موضوع مدیریت پسماند و نیز آموزش چهره‌به‌چهره و توزیع بروشور به بیش از 100 هزار خانوار، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مدیریت پسماند برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و مدیران اتحادیه‌های صنفی. آموزش مدیریت پسماند و نمایش عروسکی در 100 مدرسه با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد نموده است.

وی در خصوص سهم پارک علم و فناوری استان از اعتبارات به مبلغ 50 میلیون تومان اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم جذب اعتبار توسط دستگاه اجرایی، پروژه برگزاری استارت آپ برای شناسایی و معرفی کسب و کارهای مبتنی بر پسماند اجرا نشد.

رحمانیان در ادامه به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره فیلم سبز با اعتبار تخصیص یافته 100 میلیون تومان مهم‌ترین اقدام این اداره کل در راستای فرهنگسازی محیطزیست در سطح استان می‌باشد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل