اخبار سازمان

محمّدی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رودسر:

قطعاً نه آمریکا و نه استکبار جهانی نمی‌توانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به انقلاب اسلامی و سپاه وارد کنند/ بهره‌برداری از دو سد شفارود در غرب و پلرود در شرق مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی استان را حل خواهد کرد   [ +20 | -15 ]

قطعاً نه آمریکا و نه استکبار جهانی نمی‌توانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به انقلاب اسلامی و سپاه وارد کنند/ بهره‌برداری از دو سد شفارود در غرب و پلرود در شرق مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی استان را حل خواهد کرد

ظهر روز دوشنبه 26 فروردین ماه، جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رودسر به ریاست فرماندار و با حضور رئیس، معاونین و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان و مسئولین شهری در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه کیوان محمّدی رئیس سازمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روزهای پاسدار و جانباز، به اقدام رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران و حمایت مردم از این نهاد انقلابی اشاره و گفت: در طول چهل سال گذشته همه ملت ایران پاسدار و بسیجی بوده و  هستند. اگرچه لباس سپاه بر تن ندارند ولی مسائل و مشکلات کشور را با بردباری تحمل کردند.

وی ادامه داد: آحاد ملت همه فشارهایی را که استکبار جهانی به ناحق بر کشور ما تحمیل کرده با هر گرایش سیاسی و هر درجه‌ای از اعتقاد پذیرفتند و همواره در جریان انقلاب و دفاع مقدس و بلایای طبیعی همیاری کرده و نقش آفرین بوده‌اند و دست از همکاری و همدلی با مسئولان نظام برنداشته‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" افزود: باید به ادامه این جمله که فرمودند: "دیدگاه من نسبت به این قضیه هرگز تغییر نمی‌کند" نیز توجه داشت. امروز شاهد هستیم که "سپاه" محور همه حملات سیاسی و تبلیغاتی دشمنان قرار گرفته، اما مردم به تاسی از فرمایش معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری حمایت قاطع و پشتیبانی خود را از پاسداران اعلام می‌کنند.

وی حمایت همه گروه‌های سیاسی اعم از اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدالیون از سپاه را نشان دهنده استواری بر آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: مردم و مسئولان حامی و پشتیبان کشور و نظام و به تبع پشتیبان سپاه و بسیج هستند. قطعاً نه آمریکا و نه استکبار جهانی با همه ایادی و اذنابشان نمی‌توانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به انقلاب اسلامی و سپاه وارد کنند. همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت کردیم، اکنون نیز با درایت و تدبیر از این گردنه به سلامت عبور خواهیم کرد.

محمّدی با اشاره به این نکته که شهرستان رودسر ورودی استان گیلان است تأکید کرد: گردشگرانی که از رامسر به عنوان عروس مازندران وارد گیلان می‌شوند نباید تفاوت چندانی حس کنند. لذا باید برنامه‌ریزی‌های لازم و طراحی اصولی برای ساماندهی ورودی استان در چابکسر انجام شود.

وی با بیان اینکه کشور طی سال‌های اخیر با تنگناهای شدید از ناحیه تحریم‌ها مواجه بود، ادامه داد: کسانی که قبول می‌کنند در مسئولیت‌های مختلف خادم ملّت باشند بایستی با برنامه‌ریزی صحیح چنین شرایطی را به نحو احسن مدیریت نمایند. جا دارد به سهم خودم از مدیران شهرستانی رودسر در این خصوص تشکر نمایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان هدف اصلی از سفر به شهرستان رودسر را بررسی وضعیت منطقه کاکرود که در جریان سیل سال گذشته دچار آسیب و خسارت شد عنوان کرد و افزود: متاسفانه علیرغم تخصیص اعتباری بر بیش از چهار میلیارد تومان هنوز شاهد رفع مشکلات این منطقه نیستیم.

وی عدم مرمت جاده کاکرود بعد از گذشت یکسال را زیبنده ندانست و یادآور شد: سیل چهار خانه را خراب کرد ولی تلفات جانی هم داشتیم!. لذا این هشدار متوجه بخشداران است که در برابر ساخت‌و‌سازهای غیر قانونی مقاومت کنند و اجازه ندهند در حاشیه رودخانه‌ها مجوز ساخت و ساز صادر شود.

محمّدی با بیان اینکه از ابتدای سال 23 استان کشور درگیر سیل شده است، خاطرنشان کرد: بی‌تردید این حادثه مسائل عمرانی سال جاری را دچار نوساناتی خواهد کرد.

وی از مسئولان خواست انتظارات مردم را در اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی بالا نبرند و تاکید کرد: همه باید از مزایایی مانند آب و برق و گاز و راه و بهداشت برخوردار باشند، اما باید شرایط و امکانات کشور را در نظر بگیریم. سیل‌زدگان هموطنان ما هستند و همانگونه که در دوران دفاع مقدس از مال و جان خودمان گذشتیم، امروز نیز باید به یاری هموطنانمان در مناطق سیل زده بشتابیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در خصوص مسائل و مشکلات رودسر، ضمن تقدیر از تلاش مستمر نماینده شهرستان، خواستار پیگیری جهت تخصیص اعتبارات ملی از جمله در بحث فاضلاب این شهرستان شد و ادامه داد: اگر می‌خواهیم مشکل زباله حل شود، خود مردم باید تغییر در روند تولید زباله ایجاد کنند. متأسفانه انباشت زباله در دو طرف جاده چابکسر به زیبایی این مسیر خدشه وارد کرده و باید فکری برای بهسازی آن و رفع معضل زباله کرد. اگر امکاناتی هم نیاز باشد حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبار، پیگیری و نظارت بر پروژه‌های استانی بر عهده ماست، گفت: پروژه‌های ملّی مانند راه آهن و سدها در سطح ملی اعتبار می‌گیرند و لذا ما فقط وظیفه گزارش‌دهی از مراحل پیشرفت پروژه داریم.

محمّدی تأکید کرد: بهره‌برداری از دو سد شفارود در غرب و پلرود در شرق مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی استان را حل خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان فضای بیمارستانی رودسر را نسبت به برخی از بیمارستان‌های دیگر استان قابل قبول، اما نیازمند نوسازی دانست و اضافه کرد: از طریق فرمانداری فهرستی از دستگاه‌های مورد نیاز بیمارستان رودسر برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارسال شود تا در حد توان نسبت به تهیه آن اقدام گردد. چراکه سلامت و بهداشت مردم مسئله بسیار مهمی است و پیگیری‌ها در این بخش با جدیت انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه زباله و پسماند سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، تأکید کرد: در راستای حفاظت و صیانت از محیط‌زیست که رابطه مستقیم با سلامت مردم دارد، دریغ نخواهیم کرد. امیدواریم در کنار یکدیگر حداکثر آرامش و آسایش، رفاه و امنیت را برای مردم کشور و استان فراهم آوریم.

بازدید از بیمارستان شهید انصاری، پروژه احداث ساختمان فرمانداری و تعریض ورودی شهر چابکسر از دیگر برنامه‌های سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و هیأت همراه به رودسر بود.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل