اخبار سازمان

سومین جلسه ستاد بحران با حضور جناب آقای دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

عمده مشکلات قطعی برق و راه ها در گیلان تا جمعه شب رفع می شود    [ +12 | -8 ]

 عمده مشکلات قطعی برق و راه ها در گیلان تا جمعه شب رفع می شود

شامگاه پنج شنبه 24 بهمن ماه، گزارشی از سومین جلسه ستاد بحران با حضور جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از مدیران استانی در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


دکتر  محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب پس از جلسه ستاد مدیریت بحران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از طریق بالگرد، بازدیدی از راه‌های اصلی و فرعی استان داشتیم و شاهد تردد وسایل نقلیه در کلیه معابر و میادین بودیم.

وی با اشاره به مکالمه تلفنی با وزیر کشور در مورد تردد در راه‌های فرعی در کنار راه های اصلی  ادامه داد: در بازدید دیروز اکثر مسیرها زیر برف بود اما امروز خوشبختانه در همه جهات در همان مسیرهای فرعی هم تردد جریان داشت و فقط در جاده‌های بین مزارع، عمدتاً عبور مروری نبود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز ستاد مدیریت بحران و دریافت گزارش از آخرین وضعیت استان، ابراز امیدواری کرد که بازگشایی راه‌ها  و وصل برق تا فردا به اتمام برسد و به دنبال آن مشکل قطعی آب نیز مرتفع شود.

وی با تأکید براینکه از شنبه هفته پیش رو شرایط عادی خواهد بود، اظهار داشت:  البته ممکن است مسائل موردی مانند تعطیلی مدارس در برخی نقاط داشته باشیم اما همه امور طبق روال است و  شاهد بوده ام که گیلان توانست به همت مسئولان  طی 48 ساعت، بحران گسترده برف را  مدیریت کند که جای تقدیر دارد.

به گفته نوبخت؛ عده‌ای به هر دلیلی بیرون از جلسه نشسته‌اند و می‌خواهند هر حادثه کوچکی را بزرگ جلوه دهند و از آن، نتایج دیگری بگیرند.

وی در ادامه سخنانش، قطع گسترده برق و آب خانوار‌های روستایی را مسئله ای خواند که موجب نگرانی مردم شد و افزود:  برای مرمت خطوط توزیع، نیازمند راه هستیم لذا وزیر راه و شهرسازی به همراه دو معاون خود، در جلسه دیشب ستاد مدیریت بحران قول داد همه راه های اصلی و فرعی تا امروز باز شوند  و امیدواریم با کمک 470 ماشین‌آلات سنگین هفت استان دیگر، بتوانیم طی فردا بازگشایی راه‌های روستایی را داشته باشیم.

وی  افزود: از حدود دو هزار و 500 روستا در استان، راه حدود 588 روستا قطع شده بود که این رقم اکنون به 350 روستا کاهش یافته و مابقی نیز به طور عمده تا فردا بازگشایی خواهد شد.

وی در خصوص تعداد مشترکینی که برق شان قطع شده بود، گفت: بنابرگزارش ارائه شده از یک میلیون و 467 هزار مشترک برق، حدود 250 هزار مشترک قطعی برق داشتند که از این رقم، برق حدود 26 هزار مشترک تا آخر امشب وصل می‌شود و برقراری برق حدود 20 هزار مشترک باقی‌مانده تا فردا انجام خواهد شد بنابراین عمده مشکلات تا فردا رفع می شود.

دکتر نوبخت با بیان اینکه از ۷۱۰ هزار مشترک آب شهری گیلان ۶۴ هزار مشترک آب نداشتند، اضافه کرد: هم اکنون ۵۰۵ مشترک آب ندارند که تا فردا وصل می شود اما ۳۴ هزار مشترک از ۳۲۰ هزار مشترک آب روستایی با قطعی آب مواجه هستند و یا افت فشار آب دارند که به محض برقراری برق، مشکل حل می شود.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل