اخبار سازمان

مردم نگران جبران خسارت ها نباشند/دولت برای جبران خسارت ها کوتاهی نمیکند   [ +13 | -12 ]

مردم نگران جبران خسارت ها نباشند/دولت برای جبران خسارت ها کوتاهی نمیکند

شامگاه جمعه 25 بهمن ماه، دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران پاسخگوی سوألات مطروحه در خصوص  آخرین وضعیت استان پس از بارش برف سنگین روزهای گذشته گزارشی ارائه کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،دکتر محمدباقر نوبخت در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران در خصوص آخرین وضعیت استان در بارش برف با بیان اینکه در آغاز بحران از یک میلیون و ۴۶۷ هزار مشترک برق گیلان ۲۵۰ هزار مشترک با خاموشی مواجه بودند، اظهار داشت: پارگی سیم علت اصلی خاموشی‌ها بود؛ همچنین به بخشی از تجهیزات و ملزومات برق گیلان نیز خسارت وارده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه مردم برای جبران خسارت ها نگران نباشند زیرا  دولت برای جبران خسارت ها کوتاهی نمی کند، خاطرنشان کرد:در همان ابتدا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های شبکه برق به توانیر پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماموریت یافته تا خسارت های وارده را ارزیابی و اعلام کند تا  برای جبران خسارت به مردم اعتبارات لازم را اختصاص دهیم،افزود: ۳۰ میلیارد تومان نیز جهت هزینه هایی که جهت رفع مشکلات مردم می شود، اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به جمعیت هلال احمر اختصاص داده شد،گفت: اگر برای بخش پروازی گیلان نیاز به اعتبار بیشتر باشد، کمک مجددی در این بخش صورت خواهد گرفت.

دکتر نوبخت به حضور خود در گیلان از صبح روز چهارشنبه اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش کردیم طی این مدت از  نیروهای متخصص استفاده کنیم و از تلاش همه مدیران استان قدردانی می کنم.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برف چند روز گذشته ۱۴ هزار کیلومتر مربع از استان را در بر گرفت و این بارش ها در گیلان طی چهار روز ۲۷ برابر میانگین کشوری بوده است، بیان داشت: در حال حاضر تمامی راه های اصلی و عمده راه های فرعی استان باز است؛ و راه های روستایی نیز به طور کامل تا فردا بازگشایی می شوند.

وی با شاره به اینکه تجهیزات و ماشین آلات راهداری برای مدیریت برف های شدید نیاز به بازسازی و تقویت دارند، گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته، اکیپ هایی از استان های دیگر وارد گیلان شدند و  تمامی دستگاه  تلاش بی وقفه و شبانه روزی داشتند تا مشکلات برطرف شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به وظیفه این سازمان در ارزیابی عملکرد مدیران خاطرنشان کرد:هم اکنون زمان خدمت رسانی است و هنوز از عملکرد مدیریت بحران، ارزیابی انجام نشده است ، اما به زودی تیم‌هایی برای این موضوع وارد استان خواهند شد.

نوبخت در پایان گفت:به شرکت های برق منطقه ای گیلان و توزیع برق ماموریت دادم تا نیازهای خود را  اعلام کنند و براساس اولویت بندی در مراحل مختلف طی بازه زمانی چند ساله نوسازی شبکه برق استان انجام شود.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل