اخبار سازمان

استاندار در دومین شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 96:

طرح ادعای اینکه پروژه های عمرانی تعطیل شده، بی انصافی است    [ +30 | -8 ]

طرح ادعای اینکه پروژه های عمرانی تعطیل شده، بی انصافی است

محمّد علی نجفی گفت: طرح ادعای اینکه همه پروژه های عمرانی در استان تعطیل شده، بی انصافی و ظلم به همه دست اندرکارانی است که در حال حاضر، بی وقفه برای عمرانی و توسعه گیلان در تلاش هستند.


استاندار گیلان در دومین شورای برنامه‌ریزی استان در سال96 که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه  به  رغم تنگناهای مالی روند اجرای طرح های توسعه ای در استان  قابل قبول و مناسب است تصریح کرد: بایستی از فرصت مسئولیت استفاده شود و خدمات شایسته صورت گیرد که خوشبختانه سعی کردیم تاکنون از این مسیر خارج نشویم.

دکتر نجفی با بیان اینکه بی‌انصافی است بگوییم پروژه‌های عمرانی گیلان خوابیده است بیان کرد: این حرف ظلم به دستگاه‌ها,کارشناسان و مردم است در حالی‌ که اتفاقات خوبی در حوزه های مختلف زیرساختی همانند آب ، گاز ، راهداری ، آسفالت و برق انجام شده است و چرا باید خورشیدی را که می‌تابد پنهان کنیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه بعد از برگزاری با شکوه و پرشور انتخابات گفتیم که بیایید تا با کمک یکدیگر، برای توسعه و آبادانی استان بکوشیم و مشکلات را رفع کنیم؛ عده ای، همچنان در فضای رقابت های انتخاباتی هستند.

وی ، اظهار کرد:  تلاش کردیم در فضای نقل‌وانتقال دو دولت هیچ سستی و رخوتی در کار استان ایجاد نشود که از شواهد این امر مهم سفر معاون اول رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی به استان است پس از برگزاری انتخابات است .

وی افزود : گیلان تنها استانی است که معاون اول رئیس جمهوری بعد از برگزاری انتخابات، به آن سفر کرده است.

دکتر نجفی گفت: ما حداکثر فرصت کاری را در این سفر بهره‌مند شدیم و با سفر معاون اول دولت مکاتبات استان و بخصوص سد شفارود به دولت رفته و اتفاقات خوبی در استان خواهد افتاد.

استاندار گیلان با اشاره به  سفر رئیس مجلس به گیلان  گفت: حضور ایشان و نماینده‌های پیگیر گیلانی فرصتی را ایجاد می‌کند که اعتبارات در مجلس طرح خواهد شد و تغییرات خوبی در استان به وجود می‌آید.

دکتر نجفی  با بیان اینکه ضرورت دارد مدیران کل و معاونین آنها با عوامل اصلی سازمان برنامه و بودجه نشست و تبادل نظر برقرار کرده و طرفین در خصوص موضوعات مختلف توجیه باشند، اظهار کرد: سازمان برنامه‌ و بودجه  استان باید در خصوص توزیع اعتبارات به دستگاه های مختلف و با توجه به شرایط هر کدام، عدالت را در نظر بگیرد.

استاندار گیلان ههچنین به رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و حمایت از آنان تاکید کرد و گفت: کسی که از کار کنار می‌رود دچار خلاء روحی می‌شود و تحرکات اجتماعی او گرفته شده که اگر نارسایی‌های مالی هم در کنار این مسئله باشد، رنج او را مضاعف می‌کند که نباید اجازه دهیم پرداخت های مالی و مطالبات این قشر طولانی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دستگاه های اجرایی حداکثر صرفه جویی را در هزینه های غیرپرسنلی داشته باشند، گفت: حداکثر صرفه‌جویی را انجام دهید زیرا کشور به‌سختی اداره شده و مدیریت منابع مالی کشور سخت است.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه در اعتبارات جاری معیشت کارکنان باید در وهله اول مورد توجه مسئولین قرار بگیرد، اظهار کرد: رویکرد ما در این خصوص توجه به وضعیت پرسنل بوده است؛ تلاش کنید تا جایی که قانون اجازه می دهد ، به بهانه‌های مختلف نظیر اعیاد و مناسبت ها، به معیشت کارکنان دولت رسیدگی شود.

وی از دستگاه های اجرایی خواست تا بدهی های خود در زمینه مصارف انرژی را بموقع پرداخت کنند. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل