اخبار سازمان

محمّدی در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

لزوم بررسی تطابق بین واگذاری زمین با میزان سرمایه‌گذاری   [ +32 | -11 ]

لزوم بررسی تطابق بین واگذاری زمین با میزان سرمایه‌گذاری

به منظور بررسی و رفع مشکلات پروژه‌های گردشگری استان، جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، جمعی از مدیران کل و معاونین دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران شهرستان‌های استان صبح روز دوشنبه 12 شهریور ماه 96 در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه رئیس سازمان در سخنانی زمین‌های شمال کشور را دارای ارزش فوق‌العاده بالا برشمرد و گفت: این زمین‌ها موهبت الهی است. اما بعضاً مواردی دیده می‌شود که طرح‌هایی در بخش گردشگری، خواستار زمین در ابعاد وسیع برای سرمایه‌گذاری هستند. این سوأل مطرح است در کدامیک از کشورهای جهان برای اجرای پروژه‌های گردشگری به ویژه ساخت هتل‌ها فضای وسیع  چندین هکتاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

کیوان محمّدی بر لزوم بررسی تطابق بین واگذاری زمین با میزان سرمایه‌گذاری تأکید کرد و افزود: چرا ما در ازای زمینی که بخش خصوصی می‌دهیم نظارت دقیق‌تری در مورد سرمایه‌گذاری آن انجام نمی‌دهیم؟ لذا می‌باید بررسی شود که به ازای هر هکتار زمینی که به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم، سرمایه‌گذار چه میزان سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی تصریح کرد: از دستگاه‌های متولی در خصوص واگذاری زمین تقاضا داریم بررسی دقیق‌تر، کارشناسی‌تر و با احتیاط‌تری داشته باشند چراکه در غیر اینصورت مانند برخی استان‌ها دچار مشکل خواهیم شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با تأکید بر داشتن طرح جامع در کلیه پروژه‌ها اظهار داشت: می‌بایست استاندارها و اقداماتی مانند دریافت ودیعه به منظور حسن انجام کار از سرمایه‌گذار در آغاز کار تعریف شود. این سخت‌گیری‌ها ممکن است در کوتاه مدت مشکلاتی ایجاد کند اما به مرور و در بلند مدت سرمایه‌گذارهای بزرگتر جذب خواهند شد.

حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز در این نشست گفت: متأسفانه پیش از این شاهد مواردی در استان بودیم که زمین به بخش خصوص واگذار شده اما عملاً ساخت و سازی رخ نداده است. لذا باید سیستم استانداردتری ایجاد شود تا بخش خصوصی دنبال سرمایه‌گذاری باشند نه سرمایه‌بری.

لازم به ذکر است در این جلسه در خصوص پروژه‌های 18 هکتاری امین‌آباد، شرکت ایران برگ در رشت، انبارسر کیاشهر و کمپینگ‌های واگذار شده به شهرداری‌ها و بخشداری‌ها بحث و تبادل نظر شد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل