اخبار سازمان

استاندار درسیزدهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان

آبزی پروری بر ریل سرمایه گذاری در گیلان به راه افتاده است   [ +29 | -11 ]

 آبزی پروری بر ریل سرمایه گذاری در گیلان به راه افتاده است

سیزدهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان با حضور استاندار، رئیس سازمان شیلات کشور ،رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان ،و مدیران دستگاههای اجرائی  عضو ستاد در سالن شهید انصاری استانداری برگزار گردید .


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی رئیس سازمان، در نشست فرماندهی ستاد مقاومتی استان که با حضور رئیس سازمان شیلات کشور برگزار شد با تاکید بر توسعه اقتصاد دریامحور تصرح کرد: یکی از سیاست‌های دولت تامین امنیت غذایی است و پرورش ماهی در قفس یکی از این امور است.

 وی با بیان اینکه در پرورش ماهی در قفس گام‌های خوبی در استان برداشته شده است اذعان کرد: در این راستا تاکنون ۱۱ میلیارد توسط بخش دولتی و حدود ۵۰ میلیارد بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

در ادامه جلسه محمدعلی نجفی استاندار گیلان ، گفت: استان گیلان در بحث پرورش ماهی در قفس و ماهیان خاویاری گام های موثری برداشته است.

وی ادامه داد: گیلان دارای پتانسیل خوبی در بخش اقتصاد دریا محور و استفاده از فرصت‌های دریایی است که متاسفانه در دو دهه گذشته مورد غفلت واقع شده است و آن را از دست دادیم اکنون نباید حسرت گذشته را خورد و بلکه باید درجهت بازگشت به آن دوران تلاش کرد.

نجفی اضافه کرد:باید فرصت ها را غنیمت شمرد و از طبیعت دریای خزر بهره گرفت با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در راستای تولید هرچه بیشتر آبزیان گام برداشت.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه زمینه سرمایه گذاری در گیلان کاملا مهیاست گفت: آمادگی لازم برای فرصت‌های سرمایه گذاری مشترک در گیلان داریم و ریل سرمایه گذاری در استان راه افتاده و باید در بخش آبزی پروری نیز مورد استفاده قرار گیرد و ما از دولت و جهاد کشاورزی و شیلات انتظار داریم با توجه به شرایط استان و وجود زیرساخت‌ها و مراکز تحقیقاتی توجه ویژه‌ای به استان کند.

وی با اشاره به محدودیت زمین در استان جهت تاسیس سایت پشتیباتی پرورش ماهی در قفس افزود: متاسفانه زمین‌های استان در اختیار ارگان‌های دولتی است و در رایزنی با ارگان‌ها در تلاش برای رفع این مشکل هستیم .

نجفی با اشاره به مشکلات تولید ماهیان قزل آلا در استان تاکید کرد: اگر آبزی پروران امروز در فروش ماهی قزل آلا با مشکل مواجه شده اند باید بدانند که ماهی سوف دارای محبوبیت خاصی بین گیلانیان است و باید تلاش کنیم تا این گونه از ماهی دریای خزر را در استان پرورش دهیم که قطعا سود بالایی نصیب تولیدکنندگان خواهد کرد.

استاندار گیلان اضافه کرد:تا کنون 11 میلیارد تومان  توسط بخش دولتی و 50 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در زمینه آبزی پروری در استان سرمایه گذاری شده است.

در ادامه این جلسه مدیران کل محیط زیست، جهاد کشاورزی، شیلات و مدیرعامل بانک کشاورزی استان به ارائه راهکارهای لازم جهت رفع برخی مشکلات سرمایه گذاران پرداختند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل