پیام تبریک سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار  

به مناسبت نام‌گذاری هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی به عنوان "روز خبرنگار"، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، ضمن گرامیداشت این روز، پیامی خطاب به اصحاب رسانه منتشر کرد:


بسمه تعالی

اقتضای جان چو ای دل آگهی است       هر که آگه تر بود جانش قوی است

بی‌تردید در عصر كنوني موسوم به عصر ارتباطات، قدرت در دست جوامعي است كه از نيرومندترين شبكه‌هاي ارتباطي و به تبع آن، از بيشترين اطلاعات برخوردار باشند و در این میان خبرنگاران نقش بسزایی در انعکاس صحیح و به ‌موقع اخبار و اطلاعات در جهت ارتقا و اعتلای جامعه دارند.

خبرنگار هر چند واژه‌ای آشنا در فرهنگ عمومی است، اما هنوز بسياري از دشواري‌هاي اين شغل پرمخاطره بر عموم پوشیده مانده است و یقیناً اگر شهادت مظلومانه شهيد محمود صارمي بهانه نامگذاري این روز نمي‌شد حق مطلب آنگونه که شایسته است ادا نمی‌گردید.

تيزهوشي، دقت و صداقت در انعکاس مشکلات جامعه به خدمتگزاران کشور و آگاه کردن مردم از تلاش‌ها و راهکارهای آنان از ویژگی‌های این حرفه است که توأم با نقد عملكرد به بالندگي نظام و پاسخگو بودن مسئولان ياري مي‌رساند.

خبرنگار به این باور رسیده که، آگاهی بیشتر مسئولیت افزونتر دارد. در نتیجه عشق عمیق الهی و مسئولیت‌پذیری ریشه‌دار اجتماعی در وجود او شکل می‌گیرد تا در مسیر تعالی جامعه قلم بزند. همان قلمی که خداوند بدان سوگند یاد کرده و حفظ حرمتش نیاز به مراقبت دارد.

"روز خبرنگار" را فرصتي می‌دانیم هر چند كوتاه تا از خدمات فعالان عرصه خبر و قلم‌های پاک قدر‌دانی نموده و از خداوند جان و خرد، پیروزی و سرفرازی برای دست‌ها و اندیشه‌هایی که در جهت منافع مردم قلم می‌زنند طلب نماییم.

منبع:
پست شده توسط: روابط عمومی
در روز 1397/5/17 ساعت 11:00:58 , شاخه: خبرهای سازمانی