اخبار ملی

نوبخت: ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است   [ +29 | -9 ]

نوبخت: ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است

سخنگوی دولت گفت: براساس گزارش صندوق بین المللی پول، ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشستی خبری با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که مردم همچنان پای انقلاب خود ایستاده اند.
وی ادامه داد: براساس گزارش صندوق بین المللی پول ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و در سال گذشته بیش از 81 میلیارد دلار و در سال جاری 94 میلیارد دلار به سرمایه کشور افزوده شده است.
سخنگوی دولت یادآور شد: راهپیمایی به تعبیر رهبر معظم انقلاب تماشایی در 22 بهمن نشانگر این بود که مردم همچنان پای انقلابشان ایستاده اند که درود خدا بر مردم فهیم، مقاوم و صبور ایران باد.
نوبخت افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران در بهمن 57 با ایدئولوژی متفاوت از لیبرال دموکراسی و سوسیال کمونیسم شرق در دوران جنگ سرد، به رغم مخالفت قدرت های بزرگ جهانی پیروز شد و در کمتر از دو ماه با یک همه پرسی به روش مردمسالاری دینی به یک نظام جمهوری اسلامی تبدیل شد.
وی ادامه داد: پس از تحمل ترورهای گسترده و از دست دادن اندیشمندانی همچون شهیدان مطهری، مفتح و شخصیت های مذهبی همچون شهیدان مدنی، دستغیب، اشرفی اصفهانی و صدوقی و رجال سیاسی همچون شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی و بیش از 72 تن از دولتمردان و نمایندگان مردم و پشت سر گذاشتن یک تهاجم نظامی نابرابر و تحمل مصائب تلخ همچون 180 هزار شهید و تحمیل یک هزار میلیارد دلار خسارت جنگی و پس از آن روبرو شدن با تحریم های اقتصادی بزرگ که در مرحله نهایی به رغم خودشان تحریم هوشمندانه اقتصادی بود.
سخنگوی دولت گفت: با همه اینها در 22 بهمن 96 نزدیک به 40سالگی انقلاب می توانیم این جمع بندی را نسبت به انقلابی که چنین فرآیندی را طی کرد داشته باشیم.
نوبخت افزود: با همه مصائب، با قدرت و توان دفاع بازدارنده این نظام پرچمدار مبارزه با تروریسم داعش در منطقه شد و بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول بعنوان هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان هستیم و سال گذشته بیش از 81 میلیارد دلار و در سال جاری 94 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی اضافه شد.
وی اضافه کرد: به استناد گزارش پایگاه IFI ایران نوزدهمین کشور جهان در تولید علم و در منطقه از نظر رشد علمی اول است و این قدرت را پیدا کرده که در کوچک ترین ذره اتم نفوذ کنیم و در فضای بیکران هم حضور داشته باشیم.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با همه سختی های اقتصادی که مردم دارند و مشکلاتی که از ابعاد مختلف آن باخبر هستیم بر اساس گزارش بانک جهانی وضعیت توزیع درآمد و فاصله دهک ها بویژه ضریب جینی نه تنها نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بهبود پیدا کرده بلکه در مقایسه کشورهای آمریکا، روسیه، چین و ترکیه به مراتب بهتر است.
نوبخت گفت: البته هیچ کدام نفی واقعیت موجود از جمله سختی معیشت و سه میلیون بیکار نیست ولی یک دستاورد است و می گوییم این نظام چنین مصائبی را پشت سر گذاشته است بنابراین مردم حق دارند که نظامشان را دوست داشته باشند و در جهت اصلاح آن تلاش کنند.
وی افزود: این انقلاب در آغاز توسط همه پرسی شکل گرفت در حال که چهار افسر در کشوری کودتا می کنند و هنوز خود را حاکم می دانند ولی انقلاب مردمی راه اندازی شد و به استقبال امام آمدند و آن مرجع دینی اعلام کرد تا مردم به روش مردمسالاری و دموکراسی رای ندهند نظام شکل نمی گیرد و در آخرین انتخابات هم که بیش از چهل میلیون نفر پای صندوق آمدند و صف های طویلی در داخل و خارج تشکیل شد.
سخنگوی دولت گفت: با همه فرازها و فرود مردم به خوبی تشخیص دادند که انقلاب عزیزتر از جانشان را عزیز بدارند و این ها همه اعتقادات بنده است و مستنداتش قابل ارائه می باشدتگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل