اخبار ملی

مركز آمار ايران تنها مرجع توليد و اعلام رسمي آمار كشور است   [ +21 | -16 ]

مركز آمار ايران تنها مرجع توليد و اعلام رسمي آمار كشور است

دقت، صحت و سرعت انتظاري است كه ما از مركز آمار ايران داريم و اين مركز توانسته است با تلاش و اهتمام ويژه‌اي كه در دوره‌هاي مختلف فعاليت خود داشته، اين توقع به‌حق را برآورده كند.
 


دكتر محمد‌باقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور  كه در آيين تكريم و معارفه رييس مركز آمار ايران در محل همين مركز سخن مي‌گفت، با بيان اين مطلب افزود: بي‌ترديد فعاليت  و زحمتي كه روساي پيشين مركز آمار ايران و مجموعه كاركنان اين مركز تاكنون داشته‌اند، اطمينان خاطر را به ما مي‌دهد كه هم به لحاظ ساختاري و هم از منظر جنس كار، مراتب قدرداني خود را از اين مركز ابراز كنيم.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، وي تصريح كرد كه موضوع دقت، صحت و سرعت در فعاليت‌هاي مركز آمار ايران از آنجا كه انحصار توليد آمار فقط به اين مركز محدود نمي‌شود، موضوعيت قابل توجهي مي‌يابد، اما آنچه در مقررات كشور به درستي تصريح شده اين كه، مركز مذكور تنها مرجع توليد و انتشار رسمي آمارهاي كشور است.
دكتر نوبخت تأكيد كرد كه تنها يك صدا و پژواك در زمينه آمار بايد باشد و آن صداي مركز آمار ايران است كه با عملكرد مطلوب توانسته است هم نيازهاي آماري بخش دولتي و هم غير دولتي را تأمين كند.
وي در ادامه افزود: مركز آمار ايران، سازمان برنامه و بودجه كشور را رو‌سفيد كرده و من رضايت كامل و قلبي خود را كه مبتني بر واقعيات عملكرد اين مركز است، ابراز مي‌كنم.
دكتر نوبخت با اشاره به مورد خاصي كه رييس‌جمهور در مورد يارانه‌هاي انرژي درخواست كرده بود، گفت: در اين مورد خاص، آقاي رييس‌جمهور از مركز آمار ايران آماري را خواستند و اگر اين آمار دقيق نبود، انواع نارضايتي‌ها در جامعه پديد مي‌آمد، اما خوشبختانه چنين نشد و همواره بين سازمان برنامه و بودجه كشور و مركز آمار ايران تعامل شايسته‌اي حاكم است.
وي در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: در عين حال كه از عملكرد درخشان دكتر اميد‌علي پارسا رييس قبلي اين مركز قدرداني مي‌كنم، بسيار مسرور هستم كه براي نخستين بار، شرايطي فراهم شد كه از درون مركز مذكور، مدير توانمند و شايسته‌اي را به عنوان ريس انتخاب كنم و خوشحال هستم كه توانستم دكتر جواد حسين‌زاده را به سمت رييس مركز آمار ايران منصوب كنم.
گزارش مذكور حاكي است كه پيش از سخنان دكتر نوبخت، دكتر اميد‌علي پارسا رييس قبلي مركز آمار ايران گفت: هركاري كه در اين مركز انجام شده با درايت، شجاعت و حمايت دكتر نوبخت و نيز مجاهدت و همكاري مجموعه مركز بوده و من وظيفه خود مي‌دانم مراتب قدرداني ويژه خود را از رييس سازمان برنامه و بودجه كشور براي تخصيص صد‌در‌صدي اعتبار مركز آمار ايران ابراز كنم.
بر پايه اين گزارش، دكتر جواد حسين زاده به عنوان رييس جديد مركز آمار ايران هم خرسندي و قدرداني خود را از دكتر نوبخت براي حسن اعتماد ايشان در انتصاب رييس اين مركز از درون مجموعه عنوان كرد و گفت: به دليل فعاليت مجموعه كاركنان و نيز روساي اين مركز، كميت و كيفيت آماري در بهترين سطح ممكن استتگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل