اخبار ملی

مشاور سازمان برنامه و بودجه كشور:

برنامه ششم توسعه اولين برنامه‌اي است كه در آن برنامه اجرايي تهيه مي‌شود   [ +88 | -19 ]

برنامه ششم توسعه اولين برنامه‌اي است كه در آن برنامه اجرايي تهيه مي‌شود

محمد كردبچه مشاور رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور كه در جلسه آموزش توجيهي بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد در مورد بازنگري، اصلاح و تدقيق برنامه‌ها، فعاليت‌ها و سنجه‌هاي عملكرد در محل اين سازمان سخن مي‌گفت، با اظهار اين خبر افزود: در روند بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد، برنامه اجرائي كه كميت‌پذير نيست، برنامه تلقي نمي‌شود و در روش بودجه‌ريزي بر مبناي عملكرد، همه برنامه‌هاي اجرايي و فعاليت‌‌ها بايد كميت‌پذير باشد.


به گزارش روابط‌عمومي سازمان برنامه و بودجه كشور، در اين جلسه كه به‌منظور استقرار هر چه مطلوب‌تر نظام بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد در تهيه و تدوين لايحه بودجه‌ سال ۱۳۹۶ كل كشور و با حضور كارشناسان ذي‌ربط استان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شد، كردبچه به تشريح ويژگي‌هاي اصلي نظام بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد پرداخت و اظهار داشت: ارزيابي ميزان پاسخگويي مسؤولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي، تضمين و تحكيم پاسخگويي و دادن اختيارات لازم به مديران در انتخاب نهادهاي لازم از اهم اين ويژگي‌ها است.

وي در ادامه اظهارات خود گفت: بازبيني و احصاي شاخص‌هاي عملكرد، هزينه‌يابي برنامه‌ها و مديريت فرآيندهاي بودجه‌ريزي، از شاخص‌ترين مراحل بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد است.

شايان ذكر است كه در اين جلسه، جمعي از مديران و كارشناسان سازمان برنامه و بودجه كشور نيز حضور داشتند و جلسه مذكور با اهتمام امور تلفيق بودجه سازمان فوق برگزار شده بود.  تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل