اخبار ملی

نوبخت: افزون بر143هزارمیلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد   [ +83 | -19 ]

نوبخت: افزون بر143هزارمیلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: 143هزار و 590 میلیارد ریال تسهیلات با هدف فعال شدن واحدهای تولیدی و افزایش رشد اقتصادی به 11هزار و 410 واحد در 10 ماه امسال پرداخت شده است.


به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی پرداخت این تسهیلات را به واحدهای تولیدی در حوزه بخش غیردولتی دانست و بیان کرد: در حوزه دولتی هم کمک های زیادی برای اجرای پروژه های عمرانی انجام شده است.
وی اظهار کرد: مجوزهایی هم صادر شده است تا بتوانیم زمینه جذب سرمایه های خارجی را فراهم کنیم.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه گفت: استان خراسان شمالی علاوه بر اعتبارات جاری و عادی از محل سفرهای استانی رییس جمهوری هم اعتباراتی دارد که این اعتبارات به طورقطع به اقتصاد استان کمک خواهد کرد.
وی اظهار کرد: همچنین از قانون بودجه یک ردیف دیگری نیز برای این استان اختصاص یافته است.
نوبخت اظهار کرد: خراسان شمالی در اعتبارات هزینه ای و عمرانی بیشترین رشد را در سراسر کشور دارد در حالی که حتی برخی از استان ها در این خصوص رشد منفی دارند.
وی افزود: این استان برای سال آینده نیز ردیف توسعه مستقلی دارد که این موضوع را قبلا تعهد کرده بودیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بخشی از اعتبارات عمرانی را نیز از طریق اسناد خزانه و اوراق اعمال خواهیم کرد.

* خراسان شمالی از نظر ثروت و دارایی، استان توسعه یافته است
وی با بیان اینکه خراسان شمالی از نظر ثروت و دارایی استان توسعه یافته است، گفت: این استان بر اساس منابع زیر زمینی و معادن، دارایی های روی زمین از جمله ابنیه و ساختمان ها و سرمایه انسانی، استانی غنی است.
وی همچنین با اشاره به اینکه نیروی انسانی سومین عامل دارایی و سرمایه جوامع محسوب می شود گفت: استان خراسان شمالی دارای نیروی انسانی توانمندی است.
در پایان این نشست از خدمات حسن نادری قدردانی و مجید پور عیسی به عنوان رییس جدید سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی معرفی شد.
این مسئول بلندپایه کشوری برای دومین بار است که در سال جاری به استان خراسان شمالی سفر می کند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل