اخبار ملی

روحانی:پس از 63 سال صادرات از واردات پیشی گرفت که از مظاهر اقتصاد مقاومتی است   [ +81 | -18 ]

روحانی:پس از 63 سال صادرات از واردات پیشی گرفت که از مظاهر اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری تاکید کرد:براساس آمار 12 ماهه در سال گذشته صادرات از واردات پیشی گرفت که این توفیق به عنوان یکی از مظاهر اقتصاد مقاومتی پس از 63 سال در کشور رقم خورده است.


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در آئین افتتاح و آغاز اجرای 18 طرح به صورت ویدئوکنفرانسی و همزمان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان گفت: در سال گذشته بیش از 300 میلیون دلار میزان صادارت از واردات بیشتر بوده است.
وی اظهارداشت: در سال 96 با شعار اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال باید ایجاد بیش از 700 هزار شغل در کشور هدفگذاری شود.
روحانی افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در اشتغال، سال گذشته وضع ایجاد اشتغال به طور نسبی در کشور خوب بوده است و راضی هستیم و به طور کلی در سال گذشته 714 هزار اشتغال خالص در کشور ایجاد شده است که در سال 96 باید به بیش از 700 هزار شغل برسد.
وی با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است ما امروز در کشور دارای ظرفیت های خوب و استعدادهای خوبی در کشور هستیم و دارای جوانان مومن هستیم، افزود: اشتغال کل سال بر مبنای زمستان به زمستان 630 هزار شغل بوده است که آمار بسیار بالایی است که در دنیا فقط 6 کشور هستند که بالای 600 هزار شغل ایجاد کرده اند.
وی ادامه داد: حرکت بسیار خوبی برای تحول در استان سمنان شروع شده است و این حرکت نه تنها برای استان سمنان، بلکه برای همه استان های کشور شروع شده است.
رئیس جمهوری افزود: این ایجاد اشتغال با شرایط سختی انجام شده است، دیگر نفت کشور 147 دلار نیست بلکه کمتر از نصف آن و برابر 50 دلار است که با وجود این شرایط حرکت خوبی انجام شده بود اما با این حال اگر این ایجاد اشتغال را با نیاز کشور مقایسه کنیم کم است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز کشور، یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور در سال گذشته جویای کار بودند که 700 هزار نفر را مشغول کار کردیم اما 500 هزار نفر به جمعیت بیکاران اضافه شد.
دکتر روحانی تاکید کرد: گام بلندی باید در اشتغال برداریم و رهبر معظم انقلاب نیز به اشتغال تاکیدات فراوانی کرده اند.
وی افزود: اکنون فرصت بزرگی برای کارآفرینان ایجاد شده است، یکی از واحدهای صنعتی ایجاد شده در استان سمنان، برای 150 نفر از جوانان شغل ایجاد شده است که نشان می دهد شدت حرکت مردم برای توسعه استان سمنان بیشتر از گذشته شده است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه اکنون شرایط خوبی پیش رو است، همه باید به میدان بیایند و فقط دولت مدنظر نباشد، گفت: همه مردم، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه، نیروهای مسلح همه باید کمک کنند، باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد و دولت باید از نیروهای انسانی و تجهیزات را باید به کارگیرد.
در سفر دکتر روحانی در روز هفدهم فروردین 96 به سمنان در قالب چهارمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان ها در سالجاری، 18 طرح عمرانی و صنعتی با بیش از 11 هزار و 670 میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای بیش از 885 نفر از طریق ویدئوکنفرانس بهره برداری و کلنگ زنی می شود که شامل افتتاح 17 طرح و آغاز عملیات اجرایی یک طرح صنعتی است.
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسینعلی امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری، سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و چندین معاون وزیر در این سفر رئیس جمهوری را همراهی می کنند.
افتتاح طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان، راه اصلی گرمسار- چنداب، طرح قطار محلی تهران- ورامین- گرمسار، افتتاح تقاطع غیرهمسطح درجزین، بهسازی محور شاهرود- گرگان، افتتاح چند باب پل و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی از طرح های افتتاحی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح سامانه آبیاری تحت فشار به مساحت پنج هزار هکتار از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت جهادکشاورزی، افتتاح طرح فرابرد هوشمند میهن، طرح های شکوفا بهداشت و شکوفا شیمی آرین از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، افتتاح ساختمان اداره امور مالیاتی استان و سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد هلال احمر نیز دیگر طرح های افتتاحی از طریق ویدئوکنفرانس با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری است.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل