اخبار ملی

دكتر محمدباقرنوبخت: توجه به ابعاد شخصيت فردوسي ضروري است   [ +73 | -11 ]

دكتر محمدباقرنوبخت: توجه به ابعاد شخصيت فردوسي ضروري است

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: توجه به ابعاد مختلف شخصيت انديشمند بزرگي همچون حكيم ابوالقاسم فردوسي در شرايط فعلي امري ضروري براي جامعه ايراني است.


به گزارش ‌روابط‌عمومي‌سازمان برنامه و بودجه، ‌دكتر محمدباقر نوبخت در حاشيه برگزاري روز ملي بزرگداشت فردوسي در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شخصيت هاي بزرگي مانند حكيم سخن‌سراي توس داراي جايگاهي والا و رفيع در حوزه ادب و تاريخ اين سرزمين هستند.

وي خاطر نشان كرد: انديشه و شخصيت اين حكيم بزرگ در ابعادي گسترده داراي تاثيراتي ماندگار است كه تاكنون عمدتا اين تاثير در حوزه زبان و شعر فارسي است مورد توجه قرار گرفته است.

معاون‌رئيس‌جمهور تصريح كرد: بايد همه سازوكارهاي تربيتي به خصوص در حوزه آموزش و پژوهش به احياي اين فرهنگ و بررسي چنين شخصيت هاي بزرگي معطوف شود.

وي‌ خاطرنشان كرد: در دوره‌اي كه ارتباطات از جهاني شدن هم فراتر رفته است، خوشبختانه ما توانسته‌ايم به نحو شايسته‌اي از فرهنگ و تمدن خود در برابر هجمه‌ها پاسداري و نگهباني كنيم و بخش عمده‌اي از اين توفيق را مديون فردوسي و اثر جاودانه‌اش شاهنامه هستيم.

دكترنوبخت اظهار كرد: يكي از رويكردهاي دولت يازدهم توجه به فرهنگ ايراني و اسلامي بوده است و در اين زمينه شاهنامه فردوسي نمونه بارز فرهنگ ايراني اسلامي محسوب مي‌شود و از همين رو بنده به عنوان نماينده دولت افتخار حضور در اين همايش ملي را يافته‌ام.

رئيس‌سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اينكه حضور در چنين برنامه‌هايي كمترين خدمت به مردي بزرگ چون فردوسي است، يادآور شد: تا‌كنون فعاليت هاي خوب و برجسته‌اي در زمينه بزرگداشت فردوسي و تجزيه و تحليل اثر سترگش، شاهنامه، انجام شده كه جاي قدرداني دارد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل