اخبار ملی

نوبخت: دولت برای جبران خسارات سیل تلاش می کند   [ +70 | -13 ]

نوبخت: دولت برای جبران خسارات سیل تلاش می کند

معاون رئیس جمهوری گفت: دولت برای جبران خسارت سیلزدگان اخیر از هیچ اقدام و تلاشی فروگذار نخواهد بود. بخشی از خسارتها به صورت وام بلاعوض به مردم پرداخت خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،محمدباقر نوبخت روز یکشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده خراسان رضوی افزود: سیل عصر جمعه ۲۰ مرداد جاری در برخی مناطق کشور به ۵۸ روستا و شش شهرستان خسارت قابل توجهی وارد کرده است.
وی خسارت وارده سیل به روستاهای خراسان رضوی را طبق برآوردهای انجام شده تاکنون هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: اطلاع رسانی مناسب و خروج مردم از حریم رودخانه ها از اقدامات خوبی بود که در واقعه سیل اخیر انجام و باعث شد جانباختگان به حداقل برسد.
معاون رئیس جمهوری گفت: کاشت درختان در دامنه های شیبدار و ساخت سیل بند از راهکارهای پیشگیری از بروز سیلاب و اتفافات مشابه در کشورمان است.
معاون رییس جمهوری امروز به خراسان رضوی سفر کرده و با همراهی استاندار و سایر مسئولان استان به مناطق سیل زده شهرستانهای کلات و درگز سرکشی کرد.
در پی بارشهای رگباری عصر جمعه در نیمه شمالی خراسان رضوی و جاری شدن سیل در شهرستانهای درگز، قوچان، نیشابور و کلات ۹ نفر جان باختند و چهار نفر مفقود شده اند. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل