اخبار ملی

بیانیه دولت ایران در پی حادثه منا   [ +108 | -29 ]

بیانیه دولت ایران در پی حادثه منا

 هیات وزیران ایران، دولت عربستان سعودی را مسئول امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام می داند و تاکید می کند که عواقب هرگونه اهمال و بی توجهی به این امر متوجه دولت عربستان خواهد بود. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ در پی حادثه غم بار و تلخ منا که منجر به کشته شدن بیش از صدنفر از حجاج عزیز ایرانی شد، دولت جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای را به شرح ذیل صادر کرد: 

 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
و الذین هاجروا فی سبیل الله ثم قتلوا او ماتوا لیرزقنهم الله رزقا حسنا و ان الله لهو خیر الرازقین 
 
دولت جمهوری اسلامی ایران با عرض تسلیت به مقام معظم رهبری، مسلمانان جهان و عموم بازماندگان به مناسبت حادثه تلخ و ناگوار منا به جهت احترام به همه قربانیان و همدردی با خانواده محترم آنان و به پیروی از مقام معظم رهبری در سراسر کشور سه روز عزای عمومی اعلام می کند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر را مامور پیگیری مجدانه امور درمانی کلیه مجروحین تا سلامتی کامل می نماید. سازمانهای مسئول موظفند با جدیت کامل و در اسرع وقت رسیدگی به وضعیت درمانی مجروحان را پیگیری نمایند. 
 
هیات وزیران، دولت عربستان سعودی را مسئول امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام می داند و تاکید می کند که عواقب هرگونه اهمال و بی توجهی به این امر متوجه دولت عربستان خواهد بود. دولت عربستان می باید با شناسائی عوامل بروز این حادثه حداکثر مساعی خود را در انتقال سریع جانباختگان و رسیدگی همه جانبه به مجروحان و استفاده از نیروهای امدادی ایران و دیگر کشورها به کار گیرد.

در این ارتباط  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ر یزی گیلان نیز ضمن مسئول دانستن دولت عربستان سعودی در حفظ امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام این ضایعه دردناک را به ملت شهید پرور و خانواده بازماندگان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات برای درگذشتگان و صبر جزیل برای بازماندگان را خواستار است.تگ‌ها:  
پست شده توسط: admin
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل