اخبار ملی

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور:

با تمام محدوديت‌هاي منابع كشور رشد هشت درصدي در سال آينده دنبال مي‌شود   [ +54 | -9 ]

با تمام محدوديت‌هاي منابع كشور رشد هشت درصدي در سال آينده دنبال مي‌شود

با حضور دكتر محمد باقر نوبخت معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، آيين تكريم زحمات مهندس احمد دوست‌حسيني و معارفه دكتر مرتضي شهيدزاده رئيس جديد هيأت عامل صندوق توسعه ملي برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت معاون رئيس‌جمهور و رئيس اين سازمان با قدرداني از زحمات و خدمات مهندس احمد دوست‌حسينيضمن با اهميت خواندن امانت‌داري، صداقت، قانون‌گرايي و گره‌گشايي در انجام وظايف صندوق توسعه ملي، اظهار داشت: در ايفاي مأموريت هاي صندوق توسعه ملي در جهت پيشرفت امورضمن توجه به مقتضيات و شرايط و همچنين حمايت همه جانبه از بخش هاي مختلف اقتصادي با استفاده بهينه از منابع صندوق، به‌طور همزمان بايد با رعايت مقررات و قوانين از حيف و ميل منابع كشور جلوگيري شود.

سخنگوي دولت با اشاره به محدوديت منابع مالي و اقتصادي كشور افزود: ضروري است با استمرار مديريت شايسته منابع و در شرايطي كه همگان مي دانند مضايق مالي فراواني در برابر دولت وجود دارد ، تحقق رشد هشت درصدي، ايجاد بيش از  يك ميليون فرصت شغلي در سال ۱۳۹۷ و برنامه ريزي براي تسريع در پروژه هاي نيمه تمام كاري مشكل اما شدني و دست يافتني است .

دكتر نوبخت همچنين با برشمردن ويژگي ها و توانايي هاي رئيس جديد هيأت عامل صندوق توسعه ملي براي وي و همكارانش در صندوق آرزوي توفيق كرد.

پيش از سخنان دكتر نوبخت، مهندس احمد دوست‌حسيني در سخناني اظهار داشت: صندوق توسعه ملي، ثروت ملي است و مديران آن هم امانت‌دار منابع هستند و همه ما وظيفه داريم اين منابع را به اضافه منافع آن به نسل‌هاي بعدي تحويل دهيم و شايسته است در تبديل هدف كمي به كيفي اين نكته حايز اهميت را در نظر داشته باشيم كه حداقل نرخ بازدهي صندوق، برابر با متوسط نرخ رشد متوسط جهاني باشد.

برپايه اين گزارش، دكتر مرتضي شهيدزاده رئيس جديد هيأت عامل صندوق توسعه ملي هم از اعتماد دكتر روحاني، دكتر نوبخت و هيأت عامل صندوق به خود قدرداني كرد و گفت: تمام اهتمام خود را به كار خواهم گرفت تا با همكاري و همياري همكاران و نيز حمايت‌هاي دولت و مردم، اصول و اهداف اقتصادي را در اداره صندوق رعايت كنم.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل