اخبار ملی

تدوين برنامه توسعه ملي نظام آموزشي از انتظارات نظام برنامه‌ريزي كشور است   [ +44 | -8 ]

تدوين برنامه توسعه ملي نظام آموزشي از انتظارات نظام برنامه‌ريزي كشور است

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: تدوين برنامه توسعه ملي نظام آموزشي برمبناي فرهنگ، اعتقادات، شرايط اقليمي و اقتصادي كشور، از انتظارات نظام برنامه‌ريزي كشور از اساتيد دانشگاه است.


به گزارش‌ مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور دكتر نمكي كه به مناسبت  پاسداشت مقام معلم در دانشگاه فردوسي مشهد سخن مي‌گفت، عشق و بردباري را دو خصيصه اصلي شغل شريف معلمي دانست .

وي تربيت نيروي انساني ماهر متناسب با نيازهاي كشور و جامعه محور كردن نظام آموزش و پرورش، هم‌افزايي مراكز آموزشي و پژوهشي و برون رفت از حيات جزيره‌اي  را از ديگر‌ انتظارات مردم و نظام برنامه‌ريزي كشور از اساتيد دانشگاه عنوان كرد.

محمد كافي رئيس دانشگاه فردوسي مشهد نيز در اين مراسم گفت: تلاش مسوولان دانشگاه فردوسي مشهد اين بوده است تا دانشگاهي در شأن نام فردوسي و امام رضا (ع) ايجاد شود و اين مهم جز با تلاش و همت اساتيد دانشگاه فردوسي مشهد ميسر نمي‌شد.

وي با اشاره به قدمت ۸۰ ساله نظام آموزش عالي كشور افزود:  دانشگاه فردوسي مشهد و نظام آموزش عالي كشور در برخي از موارد ضعبف عمل كرده است كه شايد بتوان علت آن را عدم بومي سازي نظام آموزش عالي در كشور عنوان كرد، بنابراين بايد مسوولان دست‌اندر‌كار در اين حوزه به كمك اساتيد دانشگاهي اين نقطه ضعف را جبران كنند تا شاهد آن باشيم كه در سطح جهان جايگاهي در خور نام ايران و ايراني ايجاد كنيم.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل