اخبار ملی

در جلسه هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی تصویب شد:

تعیین چگونگی تهاتر بدهی های قطعی دولت با مطالبات وکاهش پلکانی طبقات تعرفه ای واردات کالا در سال 1395   [ +105 | -26 ]

تعیین چگونگی تهاتر بدهی های قطعی دولت با مطالبات وکاهش پلکانی طبقات تعرفه ای واردات کالا در سال 1395

تعیین چگونگی تهاتر بدهی های قطعی دولت با مطالبات وکاهش پلکانی طبقات تعرفه ای واردات کالا در سال 1395 از مصوبات امروز جلسه هیئت دولت بود

 


هیأت وزیران در جلسه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری، ترتیبات و چگونگی تهاتر بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی را که در چارچوب قوانین و مقررات تا پایان سال 1392 ایجاد شده است، با مطالبات قطعی دولت (وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی) از آن اشخاص، تعیین نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،بدین منظور وزارت امور اقتصادی و دارایی، اسناد تعهدی خاص را با عنوان «اوراق تسویه خزانه» تا سقف مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال صادر می‌کند و به منظور تسویه بدهی اشخاص یاد شده به دولت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دولت همچنین به منظور تسهیل تجارت فرامرزی و بهبود محیط کسب و کار، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر کاهش پلکانی طبقات تعرفه‌ای واردات کالا از 10 طبقه به 8 طبقه در سال 1395 موافقت نمود.

در ادامه جلسه عصر یکشنبه هیات دولت، لوایح موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و به ترتیب دولت های مجارستان و اسلواک ، به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه به تصویب رسید.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل