اخبار ملی

معاون امور علمي،‌ فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور:

سياست دولت توسعه زيرساخت هاي آموزشي و انساني از طريق آموزش است   [ +44 | -10 ]

سياست دولت توسعه زيرساخت هاي آموزشي و انساني از طريق آموزش است

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: هنوز نظام آموزش عالي جزيره‌اي است و دانشگاه‌ها از همديگر خبر ندارند.


به گزارش مركز اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي و امور‌ بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور ، دكترسعيد نمكي در جلسه روساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي علمي استان همدان با بيان اينكه كاستي‌هايي در بخش آموزش عالي كشور داريم، افزود: در اين حوزه هنوز هم‌افزايي نداريم و اولويت آموزشي و پژوهشي در دانشگاه‌ها مشخص نيست.

وي با بيان اينكه دانشگاه‌هاي پيشرو جهان براي حل معضل منطقه خود تلاش مي‌كنند، اظهار داشت: دانشگاه پيشرفته دانشگاهي است كه مشكل منطقه خود را حل كند.

دكترنمكي گفت: ما نمي‌توانيم از تهران برنامه توسعه به استان بدهيم، بلكه اين وظيفه دانشگاه است و نبايد جزيره‌اي كار كنيم.

وي با بيان اينكه پيشرفت‌هاي كشور در عرصه فناوري تحسين‌برانگيز است، افزود: اما از امكانات كشور در تحقيقات درست استفاده نكرده‌ايم.

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه عرصه آموزش عالي از آموزش ابتدايي و آموزش و پرورش منفك نيست، افزود: سرمايه يك مملكت بچه‌هايي است كه روي نيمكت‌ها نشسته‌اند.

وي اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها تخصيص يافت و امسال نيز با وجود همه مشكلات اصرار داريم ۱۰۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها پرداخت شود.

دكتر نمكي اضافه كرد: سياست رئيس جمهوري توسعه زيرساخت‌هاي آموزشي و انساني از طريق آموزش است.

معاون سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: امروز اگر بخواهيم در برابر لجام گسيختگي رفتارهاي ترامپ بايستيم، دانشگاه و شركت هاي دانش بنيان بزرگترين نقش را مي توانند داشته باشند.

وي با بيان اينكه اگر ۶ ماه اساتيد، معلمان و پژوهشگران در كنار مردم عمل كنند در عرصه بين‌المللي خواهيم درخشيد، افزود: يكي از اقدامات طلايي دولت تدبير و اميد كاهش هزينه كمر‌شكن از جيب خانوارها با اجراي طرح تحول نظام سلامت بود.

وي ادامه داد: امروز دولت درصدد است اين طرح را با شدت و قدرت ادامه دهد و در همين ارتباط بازنگري‌هايي انجام مي‌شود.

دكتر نمكي تصريح كرد: دولت مصمم است هيچ دارويي براي بيماران گرانتر از قبل نباشد و يارانه دارو كماكان پرداخت مي‌شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه اظهار كرد: ضرورت هاي نظام سلامت را بايد جدي گرفت و در بيماري‌هاي غير واگير دانشگاه‌ها و آموزش عالي و ابتدايي بزرگترين نقش را دارند.

وي با بيان اينكه شادمان كردن مردم در كاهش اعتياد، خشونت و رفتارهاي خشونت‌آميز نقش مهمي دارد، افزود: امروز سلامت مردان موضوع جدي است كه به عنوان قشر نان‌آور خانواده‌ها فراموش شده است.

استفاده از تجربيات يزد همدان براي رفع مشكل كم‌آبي همدان

دكتر نمكي همچنين در سفر به استان همدان ضمن بازديد از مناطق حفاظت شده 'خانگرمز' تويسركان و 'نشر' اين استان خواستار استفاده از تجربيات استان يزد با ساخت آب انبار براي رفع خشكسالي در همدان شد.

مشاور رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور افزود: براي رفع مشكل خشكسالي در مناطق حفاظت شده همدان مي‌توان همانند يزد در ساخت آب انبار براي مقابله با بحران‌هاي كم‌آبي تلاش كرد.

معاون امور علمي، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور همچنين خواستار ارائه طرح‌هاي پژوهشي در خصوص نحوه حفاظت از مناطق حفاظت شده، پيش از درخواست بودجه شد.

وي با بررسي وضعيت وحوش مناطق حفاظت شده همدان در گفت و گو با محيط‌بانان، افزود: هوشمندسازي منطقه حفاظت شده خانگرمز براي حفاظت از اين منطقه ضروري است.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل