اخبار ملی

دكتر نوبخت در گفت‌و گو با صدا و سيما:

با به كارگيري همه ظرفيت‌ها از تحريم‌ها با موفقيت عبور مي‌كنيم   [ +39 | -7 ]

با به كارگيري همه ظرفيت‌ها از تحريم‌ها با موفقيت عبور مي‌كنيم

معاون‌رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: با توجه به امكانات داخل كشور مي‌توانيم با موفقيت از تحريم‌ها عبور كنيم.


به گزارش ‌مركز اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمد‌باقر نوبخت در ارتباط تلفني با بخش خبري ۲۱ شبكه يك سيما با بيان اينكه همه ظرفيت‌هاي كشور در دولت و بخش خصوصي را براي مقابله با تحريم و گذر از اين مرحله پيش‌بيني كرديم، افزود: با توجه به امكانات داخل كشور مي‌توانيم از اين مرحله عبور كنيم.

وي گفت: در شرايطي كه رئيس‌جمهوري آمريكا و ديگر مسئولان كاخ سفيد دوره گردي مي‌كنند و به كشورهاي مختلف مي‌روند و ملت ما را تهديد مي‌كنند هرچند با نفرت ملت ها مواجه مي‌شوند اما وظيفه ما اين است تا با امكانات وسيع و گسترده كشور، برنامه‌ريزي و خود را براي روزهاي تحريم آماده كنيم.

دكتر نوبخت با بيان اينكه رئيس‌جمهوري اين موضوع را در ششم تير از سازمان برنامه و بودجه كشور مطالبه كرد، ادامه داد: همكاري گسترده‌اي ميان استادان دانشگاه و فعالان بخش خصوصي انجام و برنامه جامع مقابله با تحريم تدوين شد.

وي با بيان اينكه بخش نخست اين برنامه شامل ۱۲ بسته آماده شده است، افزود: اكنون بيش از ۷۱ طرح ناتمام در كشور داريم كه به حدود ۴۵۰ هزار ميليارد تومان منابع نياز دارد، همچنين ميزان دارايي‌هاي فعلي دولت، بيش از ۷ ميليون هزار ميليارد تومان برآورد مي‌شود.

معاون‌ رئيس‌جمهوري ادامه داد: در هر يك از اين ۱۲ محور مشخص كرديم چه اقداماتي را مي‌توانيم انجام دهيم.

دكترنوبخت با اشاره به اينكه با تأكيد مقام معظم رهبري، شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سه قوه براي مقابله با تحريم‌ها تشكيل شده است، افزود: بخشي از اين محورها نياز به طرح در اين شوراي عالي است و تاكنون ۴ جلسه برگزار كرديم.

تدوين ۱۲ برنامه مخصوص اشتغال

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: براي اشتغال بيش از ۱۲ برنامه‌‌ داريم كه نوسازي بافت‌هاي فرسوده، ناوگان حمل و نقل، مقابله با كم آبي و استفاده از كشت گلخانه‌اي در بخش كشاورزي، پرورش ماهي در قفس، گردشگري از جمله آنهاست.

وي افزود: ۷۳ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان منابع براي اين برنامه‌ها در نظر گرفته شده است كه از اين طريق مي‌توانيم بيش از يك ميليون و ۳۳ هزار فرصت شغلي ايجاد كنيم.

سخنگوي دولت با بيان اينكه در برنامه جامع مقابله با تحريم، پيش‌بيني‌هاي لازم انجام شده است، افزود: وزارت نفت نيز برنامه‌اي را براي فروش نفت طراحي كرده است.

دكترنوبخت با تاكيد بر‌اينكه دولت در حال انجام برنامه هاي گسترده‌اي براي مقابله با تحريم است، اضافه كرد: از تجارب موفق در مقابله با تحريم برخورداريم كه از اين تجارب استفاده خواهيم كرد و تمهيدات لازم انديشيده شده است.

وي با بيان اينكه موضع ما حق است، ادامه داد: همه، آمريكا را به علت عهدشكني، تحقير و ملت ما را تكريم مي‌كنند زيرا پايبند به اصول و قراردادهاي بين‌المللي هستيم.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل