اخبار ملی

پرداخت 1200 میلیارد تومان مشوق صادراتی   [ +92 | -27 ]

پرداخت 1200 میلیارد تومان مشوق صادراتی

نوبخت: دولت به منظور توسعه صادرات 200میلیارد تومان درابتدا و هزارمیلیارد تومان درمراحل بعد،مشوق صادراتی پرداخت میکند


محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به مبادله موافقتنامه برای اجرای این طرح افزود: افزایش منابع صندوق توسعه صادرات و سرمایه بانکها از دیگربرنامه های طراحی شده در لایحه بودجه سال 95 است.

وی بدهی های دولت به بانکها را 64هزار میلیارد تومان اعلام وتصریح کرد: بانکها به دلیل پرداخت تسهیلات به افرادی که قادر به بازپرداخت آن نیستند وبدهی دولت به این واحدها ،با کاهش قدرت وام دهی مواجهند که به منظور بالارفتن قدرت وام دهی بانکها قرار است دولت تا پایان برنامه ششم توسعه بدهی خود را به این واحدها به صفر برساند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه بدهی دولت از نظر بانکها 100 هزار میلیارد تومان است ، گفت: برای دولت بدهی تعریف خاص دارد ونمی توان هر بدهی را که شرکتهای دولتی به این واحدها دارند به حساب بدهی دولت به بانکها گذاشت.

نوبخت با اشاره به پرداخت تفاوت نرخ سود وام های مربوط به بخش کشاورزی افزود : با بانک کشاورزی موافقتنامه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان امضا شده است.

وی پرداخت تفاوت نرخ سود تسهیلات ارزان قیمت با رقم سودی را که بانکها طلب می کنند در بخش مسکن و صنعت از دیگربرنامه های سازمان مدیریت وبرنامه ریزی برای رونق این دوبخش دانست.

نوبخت ادامه داد: پرداخت وام با حداکثر سود 10 درصدی تسهیلات به بخش مسکن بخصوص در بافت فرسوده وحاشیه شهرها با اولویت زنان سرپرست خانوار وجوانان از دیگر برنامه های تعیین شده برای رونق بخش مسکن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت : ارائه تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی و تقبل تفاوت نرخ سود بانکی نیز به منظور رونق صنعت انجام خواهد شد.

 تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل