اخبار ملی

طیب نیا:

رشد اقتصادی هشت درصدی دربرنامه ششم/اقتصادنفتی ودولتی کمرنگ می شود   [ +108 | -33 ]

رشد اقتصادی هشت درصدی دربرنامه ششم/اقتصادنفتی ودولتی کمرنگ می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی از هدفگذاری دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه پنجساله ششم توسعه کشور خبر داد و افزود: رشد مستمر، پایداری اقتصادی و تحقق اهداف این برنامه در گرو اصلاحات اقتصادی و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی طیب نیا این سخنان را امروز (سه شنبه) در همایش 'تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نخستین برنامه اقتصاد مقاومتی99-1395 در سالن اجلاس سران بیان کرد.
به گفته این مقام مسئول جنگ اقتصادی با تلاش دولت در عرصه دیپلماسی پایان یافت و امروز نوبت آن است که از فرصت های موجود برای برداشتن گام دوم و بازسازی اقتصاد ایران استفاده کنیم.
طیب نیا افزود: حاکم کردن ثبات و آرامش بر فضای اقتصاد ایران در گام نخست دنبال شد و آسیب های ناشی از تحریم ها و سیاست های اقتصادی گذشته به حداقل رسید و در گام دوم دولت اجرای برنامه های کوتاه مدت را برای شکوفایی اقتصادی آغاز کرده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: برنامه پنجساله ششم توسعه کشور ، برنامه میان مدت برای بازسازی و شکوفایی اقتصاد است که نیازمند همکاری و تعامل، عزم جهادی و مدیریت جهادی تیم اقتصادی دولت، هیات وزیران و قوه مقننه است.
وی ادامه داد: رونق اقتصادی از سال آینده در کشور آغاز می شود و باید تلاش کنیم سطح رشد اقتصادی و کیفیت آن را بالاتر برده و آحاد جامعه را از ثمرات و برکات آن بهره مند کنیم.
طیب نیا گفت: دولت بر حل دو مساله اساسی 'تنگناهای مالی و بدهی های خود' تمرکز کرده است که انجام این مهم به بهبود فضای کسب و کار و انضباط بخشی مالی خواهد انجامید.
وی با بیان اینکه در زمان تحریم ها توانستیم با آسیب های اقتصادی مقابله کنیم، افزود: افزایش مقاومت پذیری اقتصاد با تجربه تحریم ها سبب شده است در یک سال گذشته به رغم تداوم کاهشی تحریم ها و افت قیمت نفت، اقتصاد کشور چندان آسیب پذیر نباشد.
به گفته این مقام مسئول، دولت در این دوره توانست با هدف قرار دادن خروج غیرتورمی از رکود و تدوین برنامه هایی در راستای ایجاد اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولید، آثار منفی تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی را خنثی کرده و کاهش دهد.
طیب نیا می گوید، این مهم سبب شد تا بر خلاف بسیاری از کشورها، ت