اخبار ملی

تاکید بر تقویت جایگاه ایران اسلامی؛ مهمترین محور سخنان امروز رهبر انقلاب   [ +92 | -20 ]

تاکید بر تقویت جایگاه ایران اسلامی؛ مهمترین محور سخنان امروز رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب امروز در بیانات بسیار مهمی در جمع مداحان تاکید کردند : باید از همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی، برای تقویت جایگاه ایران استفاده کنیم.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مداحان به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها بیانات بسیار مهمی را ایراد فرمودند که مهمترین بخش های آن به شرح ذیل است:
**جمهوری اسلامی باید از همه ابزارها استفاده کند؛ بنده با گفت وگوی سیاسی مخالف نیستم، البته نه با همه؛ در سطح مسائل جهانی با گفت وگوی سیاسی موافقم؛ امروز هم روزگار موشک است و هم مذاکره.
**در مذاکره هم باید قوی بود. جوری باید مذاکره کرد که سرمان کلاه نرود؛ اینکه ما مذاکره کنیم، روی کاغذ بنویسیم ولی تحریم ها برطرف نمی شود و تجارت راه نمی افتد، معلوم می شود اشکالی هست؛در آنجا هم باید خود را قوی کنیم.
**اینکه مداحان برای مدافعان حرم می خوانند بسیار با ارزش است؛ در این شکی نیست؛در کنار این، یک کار مهم تری هست و آن تقویت باورهای جوانان است؛ دشمن دارد علیه باور به اسلام، باور به کارآمدی نظام اسلامی و باور به امکان تداوم نظام اسلامی کار می کند.
**اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است؛اگر نظام اسلامی دنبال فناوری و مذاکره باشد، اما قدرت دفاعی نداشته باشد، مقابل هر کشور فزرتی که تهدید کند باید عقب نشینی کند.
**دشمنان انقلاب از همه ابزارهای قدیمی و پیشرفته برای خصومت با ایران استفاده می کنند؛آنها از «گفتگو، مبادلات اقتصادی، تحریم، تهدید نظامی و هر وسیله دیگر» برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در همه این زمینه ها، توان مقابله و دفاع داشته باشیم.
**توان نظامی بیشترین تکیه گاه مستکبران برای زورگویی به ملت ایران است؛ در این اوضاع جنگل وار جهانی، اگر جمهوری اسلامی صرفاً به دنبال مذاکره و مبادله اقتصادی و حتی علم و فناوری برود اما توان دفاعی نداشته باشد آیا حتی دولت های کوچک نیز به خود اجازه تهدید ملت ایران را نخواهند داد؟
**نمایش موشکهای پیشرفته و دقیق سپاه پاسداران موجب خرسندی ملتهایی است که از امریکا و رژیم صهیونیستی، دلشان خون است اما کاری از دستشان بر نمی آید.
**دشمنان مدام در حال تقویت توان نظامی و موشکی خود هستند در این شرایط چطور می گوییم روزگار موشک گذشته است؟
**بیان مباحث کاربردی از زندگی اهل بیت (علیهم السلام) موجب عمق یابی و تأثیرگذاری بیشتر مداحی ها است.
**دشمنان از همه ابزارها برای مقابله با ملت ایران و نظام اسلامی استفاده می کنند؛در روزگار پیچیده امروز و فردا، باید از همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی، برای تقویت جایگاه ایران استفاده کنیم.
**مداحی و ذاکری اهل بیت افتخار است؛پدیده مداحی و نغمه سرایی به این عمومیت و عمق معانی، از اختصاصات جامعه شیعی است و جا دارد دانشجویان و پژوهشگران درباره راههای علمی گسترش و عمق یابی این پدیده کار کنند.
**فهم و بیان مقام با عظمت و نورانی حضرت فاطمه زهرا (س) واقعاً ناممکن است؛با وجود این، درباره سیره و رفتار آن حضرت، نکات فراوانی برای بیان و درس آموزی وجود دارد.
**«دختریِ پیامبر اعظم» و «همسریِ ولی خدا» نشان دهنده رفعت مقام و جاه و جلال حضرت صدیقه کبری است؛«تربیت دو سید جوانان اهل بهشت»، طهارت «روح و باطن زندگی» و «پرهیزکاری و پاکیزگی قلبی» از جمله ویژگی های آن حضرت است که می تواند با تقوا و مراقبت دائم، در زندگی فردی و اجتماعی انسان تحقق یابد.
**ذکر مقامات معنوی، محبت و روشنی دل می آورد اما کافی و کارساز نیست و لازم است در هر منبری، درسهای کاربردی زندگی ائمه علیهم السلام، هنرمندانه بیان شود و زمینه ساز ولایت و دنباله روی عملی از اهل بیت گردد.
**توجه به مسائل روز در اشعار و مداحی ها، ضروری است؛نظام استکباری، متکی بر «زورگویی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی» از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ملت ایران فروگذار نمی کند و نباید این واقعیت را نادیده گرفت.
**با اشعار پرمغز و اجرای هنرمندانه، مستمعین خود را به انسانهایی امیدوار، پرتلاش و کارآمد تبدیل کنید و هدایت مردم و بیداری و بصیرت افزایی را مهمترین وظیفه خود بدانید.
**در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز تکرار حرفها و شعارها، کسالت بار می شود بنابراین هنگام «اقدام و عمل» برای بهبود وضع اقتصادی کشور و اوضاع معیشتی مردم است.
**مقابله با تلاش دشمنان برای تضعیف باورهای جوانان ضروری است؛تلاش می شود باور جوانان به «اسلام و کارآمدی نظام اسلامی» تضعیف شود و حتی تداوم حیات جمهوری اسلامی، ناممکن القا شود.
**البته 37 سال است دشمنان به موازات توطئه های مختلف از ناممکن بودن تداوم نظام اسلامی می گویند اما نظام منتخب ملت ایران اکنون از نهال اول انقلاب به درختی تناور و سرسبز تبدیل شده و این واقعیت نشان می دهد استعداد رشد و بالندگی و قوی تر شدن، در ذات نظام اسلامی است و هر روز بیشتر محقق خواهد شد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل