اخبار ملی

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

گزارش مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسا برجام بررسی شد/تاكید بر تقویت ساختار و جایگاه مبارزه با پولشویی   [ +93 | -21 ]

گزارش مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسا برجام بررسی شد/تاكید بر تقویت ساختار و جایگاه مبارزه با پولشویی

هیات دولت در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی را در مورد «مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسابرجام» مورد بحث و بررسی قرار داد


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اعضای هیات دولت در جلسه صبح چهارشنبه با تاكید بر اهمیت و اولویت مبارزه با پولشویی بر تقویت ساختار و جایگاه مبارزه با پولشویی و پیگیری ارتقاء و بهبود وضعیت فعلی در سطح داخلی و بین المللی و برقراری تعامل سازنده با سایر كشورها تاكید كردند.
در این جلسه بر تلاش برای استفاده از همه ظرفیت های اجرایی مبارزه با پولشویی در سطح داخلی به منظور پیشگیری از شكل گیری باندها و گروه های تبهكار سازمان یافته به ویژه در زمینه قاچاق مواد مخدر و كالا تاكید و مقرر شد هماهنگی و اقدامات لازم برای فراهم ساختن بسترهای مورد نیاز فنی و تكنیكی فراهم شود.
بر اساس آخرین آمار مركز اطلاعات مالی شورای عالی مبارزه با پولشویی كه تا پایان سال 1394 ارایه شده ، 2 هزار و 927 گزارش در ارتباط با معاملات مشكوك به این مركز ارسال گردیده كه از این تعداد، 318 پرونده به دادسرا ارسال شده است.
مركز اطلاعات مالی شورای عالی مبارزه با پولشویی بر اساس اصل 49 قانون اساسی دولت را مكلف به جلوگیری و بازگرداندن درآمدها و ثروت های نامشروع و غیر قانونی كرده است؛ به بررسی ارتباطات مالی بین برخی افراد در پرونده های مشكوك پرداخته و گردش مالی مرتبط با این پرونده ها را رصد و نظارت كرده است.
همچنین اعضای هیات دولت در ادامه این جلسه، آیین نامه اجرایی یكی از مواد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به تصویب رساندند.
هیات وزیران این تصمیم را با توجه به ضرورت انتظام بخشی به رویه پرداخت شهریه دانشجویان شاهد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اتخاذ كرد. 
بر این اساس، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظفند با رعایت مفاد این آیین نامه در هر نیم سال تحصیلی نسبت به ثبت نام و اخذ امتحانات مشمولین بدون دریافت وجه اقدام نمایند. همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است 100 درصد هزینه شهریه تحصیلی كلیه مشمولین را در وجه دانشگاه ها و موسسات مذكور تامین و پرداخت كند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل