اخبار ملی

معاون اجرایی رئیس جمهوری :پایه های توسعه اقتصادی ایران با اجرایی شدن برجام در حال تثبیت است   [ +93 | -24 ]

معاون اجرایی رئیس جمهوری :پایه های توسعه اقتصادی ایران با اجرایی شدن برجام در حال تثبیت است

 معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: با اجرایی شدن برجام پایه های توسعه اقتصادی ایران در حال تثبیت است و سیاست اقتصادی دولت در ارتباط با دنیا شتاب گرفته و مردم این را در زندگی حس خواهند كرد.


به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی سمنانی های مقیم خارج از كشور در عمارت خیل خان مهدی شهر،افزود : دولت تدبیر و امید در شرایط سخت روی كار آمد و امروز پس از دو سال تلاش بی وقفه سیاست خارجی و موفقیت در مذاكرات، با اجرایی شدن برجام سیاست های اقتصادی نیز شتاب گرفته است. 
وی اظهار كرد: آقای روحانی در شرایطی كه قیمت كالاها در بازار ایران، ساعتی تغییر می كرد و نا آرامی و بی ثباتی در همه عرصه ها به خصوص در بازار موج می زد و در سرازیری شدید اقتصادی قرار داشته ایم، دولت را تحویل گرفتیم. 
شریعتمداری با بیان این كه برخی از افراد در جامعه در شرایط بی ثباتی بازار افزایش نرخ دلار را تا 10 هزار تومان هم پیش بینی می كردند كه خیلی هم دور از انتظار نبود، اظهار كرد:دولت تمام تلاش خود را به كار بست و توانست در سیاست خارجی ، اقتصادی و ... ثبات را حاكم كند. 
وی ادامه داد: در چنین شرایطی مذاكره قدرتمند با هدایت های داعیانه رهبری انقلاب ، به همراه ایجاد تعامل با دنیا را به درستی در دو سال اخیر پیش بردیم. 
معاون اجرایی رئیس جمهوری تصریح كرد: تحقق اهداف شعارهای دولت روحانی امروز قابل مشاهده شده است و پس از دو سال مذاكره دولت تدبیر و امید موضوع برجام نیز اجرائی شده است. 
شریعتمداری افزود : به طور یقین تمامی شعارهای اقتصادی دولت تدبیر و امید محقق می شود. 
وی با بیان این كه تعداد زیادی قوانین، یكی از مشكلات ماست، تصریح كرد: امروز آرامش نسبی برای سرمایه‌گذاری در كشور حاكم است. 
وی با اشاره به اثرات توافق هسته‌ای در توسعه سرمایه‌گذاری كشور بیان داشت: به محض برداشته شدن تحریم‌ها از كشورهای صاحب تكنولوژی و فناوری دعوت شده و این كشورها نیز با اشتیاق به كشورمان آمده و امروز روابط بسیار مناسبی با ما دارند. 
شریعتمداری با اشاره به این كه حضور نمایندگان كشورهای خارجی به معنای منجر شدن همه این رفت‌ و آمدها به تولید نیست، تصریح كرد: اما باید توجه داشت كه این آغاز راه است. 
وی با اشاره به این كه اشتغال امروز به عنوان یكی از مهم‌ترین اهداف دولت به شمار می‌رود، تصریح كرد: با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این هدف قابل تحقق است. 
وی با اشاره به همراهی‌های مردم با دولت تدبیر و امید، تصریح كرد: امروز در اثر همین همراهی‌ها چرخ اقتصادی در ایران با سرعت بیشتری از گذشته می‌چرخد و همین نویدبخش روزهای بهتری در آینده است. 
معاون اجرایی رئیس جمهوری با بیان اینكه تا پیش از برجام نیاز صنعت كشور به سختی تامین می‌شد، ادامه داد: خوشبختانه با اجرای برجام امروز همه این امكانات در دسترس تولیدكنندگان ایرانی است و فضا برای رشد و توسعه مساعدتر شده است. 
شریعتمداری ، ریختن ترس بازارهای جهانی از مراوده اقتصادی با ایران را از دیگر نتایج برجام خواند و گفت: در گذشته بازارهای هدف از خرید كالاهای ایرانی ترس داشتند اما با حذف و برداشتن محدودیت‌ها، عرصه برای رونق در این بخش فراهم شده است. 
وی اظهار كرد: فرصت های اقتصادی مهم برای سرمایه گذاری وجود دارد كه ایرانیان مقیم خارج می توانند از آن استفاده كنند تا از فضای كسب و كار ایران رتبه خوبی را در دنیا كسب كنند. 
شریعتمداری گفت : 25 درصد از مساحت استان سمنان را مناطق حفاظت شده تشكیل داده و اماكن تاریخی بسیار ارزشمندی در این استان وجود دارد. 
وی با اشاره به این كه كویرنوردی یكی از مهم‌ترین و مورد توجه‌ترین نوع گردشكری در دنیا‌ست، تصریح كرد: كویر استان سمنان زمینه و فرصت بسیار ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است. 
معاون اجرایی رئیس جمهوری با اشاره به این كه استفاده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی یكی از نیازهای امروز استان سمنان است از ایجاد ارتباط بین استانداری سمنان و دفتر مربوط به ایرانیان خارج از كشور به منظور تسهیل در امور مربوط به سرمایه‌گذاری سمنانی‌‌‌ها و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از كشور خبر داد. 
وی با اشاره به این كه استان سمنان به مبلغ 22 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح ها، اعتبار پیش بینی كرده است،گفت : این مقدار اعتبار بیش از تمامی مبلغی است كه سال گذشته در حوزه‌های عمرانی كشور تخصیص‌ یافته است .
وی خاطرنشان كرد: با این‌حال دولت سعی كرده ‌تا در حد توانش، در بررسی و نهایی كردن طرح‌‌ها و پروژه‌های اقتصادی و عمرانی برای استان سمنان در این سفر كوتاهی نشود و امروز چاره‌ای به جز رفتن به سمت سرمایه‌گذاری خارجی نداریم. 
معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با بیان اینكه دولت یازدهم درصدد است تا عقب‌ماندگی‌‌های توسعه‌ای در برخی از استان‌های كشور را رفع كند عنوان كرد: تكمیل و افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام در بخش‌های مختلف در سطح كشور ازجمله اقدامات دولت در این راستا‌ست. 
شریعتمداری با اشاره به سفر فردای هیئت دولت به استان سمنان تصریح كرد: مصوبات بسیار خوبی در سفر هیئت دولت به استان گنجانده‌شده است. 
وی با بیان اینكه حل معضلات موجود در بخش اشتغال، كشاورزی و آب آشامیدنی استان سمنان موردتوجه دولت در این سفر بوده است، عنوان كرد: با دسته‌بندی صورت گرفته از نیازهای واحدهای اقتصادی و تولیدی استان سمنان، این نیازها با رعایت اولویت در این سفر مطرح و بررسی می‌شود. 
در این نشست كه به همت اداره كل امور ایرانیان وزارت امور خارجه با همكاری استانداری سمنان برگزار شد، مرتضی بانك معاون كل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، استاندار سمنان و معاونین استانداری سمنان، همتی منتخب مردم سمنان، سرخه و مهدی شهر و جمعی از مدیران كل و صاحبان صنایع و سرمایه گذاران استان سمنان حضور داشتند. 
برنامه های رئیس جمهوری و هیات دولت در بیست و ششمین سفر استانی به استان سمنان، شركت در شورای اداری، نشست با نخبگان، علما و ایثارگران، نشست با سرمایه گذاران و امضای نمادین تعدادی تفاهم نامه و مصاحبه مطبوعاتی است. 
كاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاكنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری ، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، كردستان، شهرستانهای استان تهران( اسلامشهر ، رباط كریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)و یزد سفر داشتند. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل