اخبار ملی

در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی:

رهبر معظم انقلاب: امنیت، اولویت و موضوع درجه‌ یك كشور/ دشمن به‌دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است؛ همه مراقب باشند   [ +86 | -15 ]

رهبر معظم انقلاب: امنیت، اولویت و موضوع درجه‌ یك كشور/ دشمن به‌دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است؛ همه مراقب باشند

 فرمانده معظم كل قوا «امنیت» را موضوعی «درجه یك» خواندند و بر نظارت كامل و جدی مسئولان نیروی انتظامی بر «سلامت فكر، عمل و اخلاق كاركنان» و «تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی» تاكید كردند


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای صبح یكشنبه در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، افزودند: برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانونگرایی و عطوفت» استوار كنید تا تصویری كاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسیم شود.
رهبر انقلاب با اشاره به چند رویداد مهم ماههای اخیر از زحمات و تلاشهای فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی و وزیر محترم كشور در برقراری امنیت در مراسم دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، برگزاری همراه با آرامش و امنیت دو مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین انتخابات مجلس خبرگان، و حضور مسئولانه در راههای مواصلاتی كشور در ایام سفرهای نوروزی، تشكر و قدردانی كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص سفرهای نوروزی این نكته را نیز متذكر شدند كه اگرچه آمار تلفات تصادف های جاده ای كاهش یافته است اما آمار تلفات همچنان بالاست و نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول باید تلاش كنند، این آمار به‌‎طور مستمر كاهش یابد.
رهبر انقلاب، موضوع امنیت را بسیار مهم و در درجه اول اولویت خواندند و با تأكید بر اینكه بدون امنیت، زندگی روزمره مردم و فعالیتهای علمی، دانشگاهی، اقتصادی و اداره كشور امكان پذیر نیست، گفتند: اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی و شكل گیری شجره طیبه اقتصاد درون زا نیز نیازمند امنیت است.
حضرت آیت الله خامنه ای بررسی ریشه های ناامنی را توسط نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول حائز اهمیت دانستند و با تأكید بر لزوم كمك همه دستگاهها به نیروی انتظامی، خاطرنشان كردند: سلامت، دقت و احساس انگیزه بالا در فرماندهان رده بالای نیروی انتظامی و رفتارِ انصافاً پدرانه وزیر محترم كشور با نیروی انتظامی، فرصت های مغتنمی است كه باید بیش از پیش از آنها برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده كرد.
ایشان با تأكید بر لزوم كمك دولت برای ارتقای كمی و كیفی نیروی انتظامی، لزوم توجه جدی به موضوع كمك های مردمی را مورد اشاره قرار دادند و افزودند: نیروی انتظامی و وزارت كشور باید با بررسی دقیق، عرصه های حضور و كمك مردمی را مشخص و اعلام كنند.
رهبر انقلاب با اشاره به گستردگی ارتباط نیروی انتظامی با آحاد مردم، سلامت این نیرو را بسیار مهم برشمردند و گفتند: «سلامت فكر، عمل و اخلاق در نیروی انتظامی»، ضمن جلب پشتیبانی مردم، ارتباط نیرو با قشرهای مختلف مردم را صمیمانه خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای لازمه سلامت نیروی انتظامی را، «وجود نظارت دقیق، همه جانبه و دائمی» دانستند و گسترش دایره حضور نیروی انتظامی در سراسر كشور و برقراری امنیت در همه مناطق سكونتی و محیطهای زیستی مردم اعم از مناطق حاشیه ای شهرها، مناطق دور دست و شهرهای كوچك را مورد تأكید قرار دادند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه موضوع «امنیت اخلاقی» و دغدغه های مردم در این زمینه، از موضوعات مهمی است كه باید مورد توجه نیروی انتظامی قرار گیرد، گفتند: اعتیاد، شرارتها، و هنجارشكنی ها، موجب تهدید امنیت جسمی، جانی و اخلاقی جامعه می شوند، بنابراین باید با استفاده از دیدگاههای كارشناسانه انسانهای متفكر و صاحب نظر به‌خصوص در درون نیروی انتظامی، برای مقابله با این مسائل، برنامه ریزی دقیق كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در موضوعات مربوط به امنیت اخلاقی، بعد از برنامه ریزی دقیق، مستحكم، عقلانی و صحیح، دیگر نباید به مخالفت برخی افراد یا فضاسازی های رسانه ای توجه شود بلكه باید با توكل بر خدا كار را پیش برد.
ایشان شكل گیری یك تصویر كاملاً مطلوب از نیروی انتظامی را در ذهن مردم ضروری دانستند و تأكید كردند: باید تصویر یك «یار مهربان و مقتدر» از نیروی انتظامی، در ذهن مردم ترسیم شود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: «اقتدار و قاطعیت بدون بی رحمی»، «سلامت درونی»، «حضور بهنگام و سریع»، «عطوفت و كمك به مردم»، و «قانون گرایی» عواملی هستند كه موجب ارائه تصویری مثبت از نیروی انتظامی خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای، تحقق این موارد را زمینه ساز پیشرفت نیروی انتظامی و سهیم شدن این نیرو در پیشرفت عمومی كشور دانستند.
رهبر انقلاب روند پیشرفتهای كشور را با وجود تلاشهای ۳۷ ساله دشمنان، «خوب» و «مداوم» ارزیابی كردند و افزودند: نظام اسلامی به پشتوانه ملت، بینی دشمنان را به خاك مالیده است و سعی دشمنان برای ایجاد ناامیدی، بدبینی و اختلاف در كشور نیز در عصبانیت آنها از پیشرفتهای ایران، ریشه دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای، همه مسئولان و مردم را به مراقبت از وحدت موجود در كشور فراخواندند و افزودند: ایجاد دو جریانی، دو فرقه ای و دو قطبی از ضربه های مهلكی است كه دشمن به‌دنبال آن است.
ایشان، وجود برخی ناهنجاریها و كجرویها در جامعه را مانند هر كشور دیگری دانستند و افزودند: برای تحلیل كلی اوضاع ایران، باید حركت عمومی را مورد توجه قرار داد كه به فضل الهی، این حركت و نگاه غالب، بسیار خوب است.
رهبر انقلاب همچنین فعالیتهای بخش عقیدتی- سیاسی نیروی انتظامی را در تقویت ظرافت‌مندانه انگیزه های دینی در ناجا، با ارزش و قابل تقدیر خواندند.
ایشان از صبر و بردباری خانواده های فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی نیز كه زمینه ساز خدمات گسترده آنان می شوند، تشكر كردند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ اشتری فرمانده نیروی انتظامی با تبریك اعیاد شعبانیه، اعلام كرد: «اشراف و كنترل بر مرزها»، «افزایش ظرفیت عملیاتی برای مبارزه با اشرار، تروریستها و قاچاقچیان»، «هوشمندسازی سامانه‌ها»، «كاهش تعداد جان‌باختگان تصادفات رانندگی»، «توجه به انضباط در همه ابعاد»، «صیانت از نیروی انسانی» و «كمك به تحقق اقتصاد مقاومتی» از برنامه‌ها و فعالیت‌های نیروی انتظامی است.
سردار اشتری افزود: پاسخ به دغدغه‌ها و مطالبات عمومی مبنی بر برخورد با ناهنجاری‌ها و فساد سازمان‌یافته در اولویت برنامه‌های كاری نیروی انتظامی قرار گرفته كه البته نیازمند پیگیری مداوم و همدلی قوای سه گانه و دستگاه‌های مختلف كشور است.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل