اخبار ملی

مدير مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد خبر داد:

معرفي 5 طرح برجسته استان يزد در قالب چاپ 5 كتاب   [ +85 | -14 ]

 معرفي 5 طرح برجسته استان يزد در قالب چاپ 5 كتاب

مدير مركز آموزش و پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد گفت: در اجراي طرح پژوهشي: شناسايي و مستندسازي تجارب طرح‌هاي برجستهٔ استان يزد، ۵ طرح برجسته استان در قالب ۵ كتاب تدوين و براي اطلاع عموم به چاپ رسيد.

 


به گزارش روابط عمومي سازمان، مجيد دهقاني‌زاده در اين رابطه افزود: شركت‌ها، نهاد‌ها، انجمن‌ها و سازمان‌هاي بسياري در مقاطع مختلف زماني و در حوزه‌هاي گوناگون اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و با ايده‌ها و آرمان‌هاي بزرگ در استان به فعاليت پرداخته و در مسير فعاليت حرفه‌اي قدم گذارده‌اند. 
وي افزود: برخي از اين شركت‌ها، چنان موفق عمل كرده‌اند كه در عرصه ملي و بين الملل، درخشش به جاي گذارده‌اند.

دهقاني‌زاده تصريح كرد: يكي از راهكارهاي مناسب در راستاي رسيدن به اين مهم، فرهنگ سازي در سطح جامعه از طريق انتشار و در اختيار قرار دادن تجربيات طرح‌هاي موفق و برجستهٔ استان است. 
وي خاطر نشان ساخت: چالش اصلي اين راهكار اينجاست كه، هرچند مجموعه‌هاي موفق و برجستهٔ بسياري در استان وجود دارند و به فعاليت مشغولند، اما مديران و كاركنان فعال در اين سازمان‌ها افكار، ديدگاه‌ها، تجارب، آموخته‌ها و اندوخته‌هاي علمي و تجربي خود را مكتوب و مستند ننموده‌اند.

مدير آموزش و پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري سازمان گفت: در واقع، دانش نهفته در تغييرات مديريتي و فرايند آن به قلم مديران و كار‌شناسان به رشتهٔ تحرير در نيامده و بدين ترتيب امكان انتقال اين تجارب به نسل‌هاي بعد وجود ندارد.

مجيد دهقاني‌زاده بيان داشت: در يك مجموعهٔ برجسته، موفقيت‌هاي بسياري در طول ساليان با تحمل دشواري‌ها و كاستي‌ها و صرف زمان و هزينه به دست آمده و چه خوب است كه بتوان با بهره برداري مناسب و الگو برداري‌هاي به جا، در راستاي تعميم اين تجربيات گام برداشت. 
وي گفت: آنچه كه امروز بعنوان ۵ كتاب با عنوان «تأملي بر سير تاريخي و تجارب طرح‌هاي برجستهٔ استان يزد» به رشته تحرير درآمده، حاصل طرح پژوهشي «شناسايي و مستندسازي تجارب طرح‌هاي برجستهٔ استان يزد» در جهت پياده سازي مديريت دانش است كه اقدامات اجرايي توسط شركت سامان آوران توسعه از سال ۹۲ آغاز و در سال ۹۴ پايان يافته است.

گفتني است: در اين مجموعه، ۵ طرح: پارك علم و فناوري يزد، بنگاه شيريني سازي حاج خليفه علي رهبر و شركاء، مسجد جامع كبير يزد، طرح انتقال آب به استان يزد و بيمارستان دكتر مجيبيان يزد مورد بررسي و واكاوي قرار گرفته‌اند. 
اين طرح‌ها، بر اساس نظرات گروهي از خبرگان و بر مبناي شاخص‌هاي ۱) توجه به سلامت جامعه و حفظ محيط زيست، ۲) ايجاد اشتغال، ۳) ايجاد درآمد عمومي، ۴) قدمت و پايداري و نهايتاً ۵) نام‌آوري براي استان از ميان ليست طرح‌هاي برجسته استان انتخاب و با استفاده از روش مصاحبه، بررسي مستندات موجود و بر مبناي رويدادهاي كليدي در سير تاريخي شكل‌گيري آن طرح، تحليل شده‌اند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل