اخبار ملی

نشست مشترک نوبخت، سیف و طیب‌نیا در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی   [ +111 | -45 ]

نشست مشترک نوبخت، سیف و طیب‌نیا در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی

شنبه آینده نشست مشترک خبری با حضور سه تن از اعضای اقتصادی کابینه در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار می شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شورای اطلاع رسانی دولت شنبه آینده نشست مشترک خبری با حضور سه تن از اعضای اقتصادی کابینه در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار می‌کند.

علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت در این نشست خبری حضور خواهند داشت.

موضوع اصلی این نشست، رونمایی بسته اقتصادی جدید 30بندی برای خروج از رکود است که شب گذشته حسن روحانی رئیس جمهور خبر داده بود.

حسن روحانی شب گذشته به تشریح بسته سیاست‌های جدید اقتصادی دولت پرداخت و گفت: قصد داریم سیاست‌هایی که برای عبور از رکود در سال‌های 92، 93 و حتی سال جاری برای رشد و رونق اقتصادی دنبال کردیم ادامه خواهد داشت، همچنین سیاست‌هایی که امسال در مجلس تصویب شد و آیین‌نامه سیاست‌های آن که در این چارچوب در دولت به تصویب رسید، همچنان ادامه خواهند داشت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اجرای بسته سیاست‌های جدید اقتصادی به این معنا نیست که سیاست‌های قبلی دولت کنار گذاشته شده است.

روحانی تأکید کرد: ما اکنون به یک بسته جدید سیاست اقتصادی نیاز داریم که رونق ما را سرعت ببخشد و برای این کار سیاست‌های کوتاه‌مدت را در 30 بند تدوین کردیم و تیم اقتصادی هفته آینده جزئیات آن را تشریح می‌کنند.

وی با بیان "با گذشت حدود 3 ماه در سال جاری و تحلیل برخی آمار و ارقام به این نتیجه رسیدیم که برای رونق اقتصادی نیاز به برخی تغییر و تحول‌ها داریم" گفت: به تیم اقتصادی دستور دادم در این زمینه مطالعه کنند و بسته سیاست‌های اقتصادی جدیدی را آماده کنند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: admin
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل