اخبار ملی

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

حمله به امام (ره) و بیت ایشان، انتقام از جایگاه بی نظیر ایشان در تاریخ معاصر است   [ +80 | -13 ]

حمله به امام (ره) و بیت ایشان، انتقام از جایگاه بی نظیر ایشان در تاریخ معاصر است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع کنونی برای حمله به امام(ره)، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی نظیر امام(ره) در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست و گفت: باید هوشیار عمل کنیم و راه امام را به گونه ای تشریح کنیم که بدخواهان نتوانند سوءاستفاده کنند.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز -شنبه- این مجمع که به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد، ادامه تدوین سیاست های کلی نظام قانون گذاری کشور پیگیری و دو بند دیگر از این سیاست ها را به تصویب رساند.
در ابتدای جلسه، آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تسلیت سالروز شهادت شهیدان بزرگوار، رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان و رئیس جمهور، گفت: در این ایام شاهدیم که با سفرهای استانی و فعال تر شدن وزرا و مسئولان اجرایی کشور، دستاوردهای دولت بیشتر به اطلاع مردم رسانده می شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأکید کرد: انتظار می رود در همه ایام سال، دولتمردان و مسئولان کشور در اطلاع رسانی خدمات خود جدّی تر باشند و دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی را بیشتر برای مردم تبیین کنند.
هاشمی رفسنجانی هفته دولت را فرصتی مناسب برای مرور تحولات و بازبینی شرایط حساس انقلاب اسلامی و خطرات پشت سرگذاشته از آغاز تاکنون توصیف کرد و گفت: پس از نقش آفرینی مهم حزب جمهوری اسلامی ایران در خنثی کردن توطئه بنی صدر و منافقین در تشکیل مجلس، آنان مبنا را بر انتقام گیری از امام، مردم و نمایندگان مجلس گذاشتند و با انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران، 72 نفر از بهترین شخصیت های نظام را که 27 نفر آنان از نمایندگان مجلس بودند، به شهادت رساندند که هدفشان ضربه زدن به اصل نظام، مجلس و قوه قضائیه بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در رأس شهدای فاجعه هفت تیر، شهید مظلوم آیت الله بهشتی قرار داشت که هفته قوه قضائیه در سالروز شهادت این بزرگوار برگزار می شود.
هاشمی رفسنجانی با اشاره به شرایط حساس آن روزها، گفت: مسائل آن زمان در کتابی تحت عنوان «روایت هجران» توسط اینجانب به طور کامل منعکس شده است که گویای بخشی از زوایای وقایع تلخ آن دوره است.
وی در تشریح شرایط و حوادث سال های اول انقلاب اسلامی، به ویژه پس از انتخاب بنی صدر به عنوان رئیس جمهور، گفت: پس از این انتخاب و منصوب شدن وی به عنوان جانشینی فرماندهی کل قوا، آنها تلاش کردند مجلس را هم از طیف خود شکل دهند و این امید در استعمارگران ایجاد شده بود که محتوای انقلاب را بگیرند و به دست بنی صدر و لیبرال ها بدهند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: خوشبختانه آنها در انتخابات مجلس شکست خوردند و حزب جمهوری اسلامی اجازه نداد توطئه آنان در مورد مجلس محقق شود و در همین مقطع امام (ره) فرمودند که مجلس در رأس امور است.
هاشمی رفسنجانی، بیان کرد: با برگزاری انتخابات، شرایط کشور برای بنی صدر و منافقان عوض و تقابل جدی بین مردم، شخصیت های سابقه دار انقلاب و نیروهای مسلح با دولت وقت ایجاد شد.
وی با تأکید بر درایت، تیزهوشی و پیش بینی های محکم امام (ره)، گفت: به تدریج که بنی صدر ماهیت واقعی خودش را نشان داد، امام هم که تا آن زمان در مقابل وی صبوری کرده بودند، به دنبال دو نامه اساسی و تاریخی که در آن مشکلات اساسی را خدمت امام (ره) نوشتیم، ایشان با درایت و هوشمندی ابتدا بنی صدر را از جانشینی فرماندهی کل قوا عزل و سپس راه را برای ردّ صلاحیت ایشان در مجلس هموار کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأکید کرد: پس از این وقایع، بنی صدر و منافقین که قبلاً خیلی با هم فاصله داشتند، به هم نزدیک شده و گروه های دیگر از جمله لیبرال ها، جبهه ملی و حتی برخی چهره هایی از روحانیت هم با آنها همصدا شدند که پس از عدم صلاحیت بنی صدر از ریاست جمهوری با رأی اکثریت مجلس، برنامه منافقین برای حمایت از وی وارد فاز جدیدی شد که جنگ خیابانی به راه انداختند.
هاشمی رفسنجانی، افزود: حتی در جلسات آن زمان مجلس، صدای شلیک مسلسل ها در خیابان های اطراف به گوش می رسید. ولی با درایت امام و هوشیاری نیروهای مخلص و شجاع نظامی و امنیتی، آنها موفق به پیاده کردن برنامه های شوم خود نشدند و نهایتاً بنی صدر و رجوی با آن خفت و خواری از کشور فرار کردند، ولی باقی مانده آنها در کشور مأموریت داشتند تا کار نا تمام آنها را تمام کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: منافقین ابتدا با ترور شخصیت ها و مسئولان بسیج کننده مردم، سعی کردند آنها را از صحنه خارج کنند و با وسعت هم این کار را شروع کردند و ضربات زیادی زدند، ولی به دلیل اشراف نیروهای اطلاعاتی و نظامی، پس از مدتی این توطئه آنها نیز خنثی شد.
هاشمی رفسنجانی، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی را انتقام منافقین از نقش آفرینی این حزب در بسیج مردم برای تشکیل مجلس ذکر کرد و گفت: فاجعه هفتم تیر، مصیبت بزرگی بود که با شهادت 72 نفر ضربه زیادی به نظام وارد کرد، ولی در عین حال موجب بیداری و هوشیاری مردم شد و همه را به فکر چاره جویی انداخت.
وی با ابراز تأسف شدید از موج جدید ایجاد شده برای حمله به امام(ره)، گفت: تقریباً در همه رسانه های معاند خارجی این موج ادامه دارد، تا جایی که اخیراً شهردار پاریس نمایشگاهی از بازسازی صحنه های اعدام آن زمان برگزار کرده است که حمایت از این گروه تروریستی در این مقطع، جای تعجب و تأمل دارد.

امام (ره) با دست خالی فقط با اتکاء به مردم، رژیم جلاد شاهنشاهی را ساقط کرد
هاشمی رفسنجانی تأکید داشت: امام(ره) بنیانگذار پایگاه اصلی انقلاب اسلامی هستند و با دست خالی فقط با اتکاء به مردم، رژیم جلاد شاهنشاهی را ساقط و دست قدرت های جهانی مستکبر را از کشور کوتاه کردند و شورش های ابتدایی را از بین بردند، دفاع مقدس را به خوبی اداره کردند و به مردم ما هویت بخشیدند و به همین دلیل است که دشمنان الان درصددند که شخصیت بی بدیل ایشان را ترور و پایه های روحی مردم را متزلزل کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در معرفی شخصیت امام(ره) در ایجاد و رهبری انقلاب اسلامی در شرایط سخت بحرانی، گفت: ایشان مانند کوه در جماران، متین و استوار در مقاطع مختلف، انقلاب را رهبری می کردند و دستور داده بودند که پس از هر ترور و انفجار، سریعاً نیروهای مناسب جایگزین شوند و هر جا افراد مؤثر را از صحنه خارج می کنند، بلافاصله جای خالی آنان پُر شود که خللی در اداره کشور حاصل نشود.
وی به حوادث پس از انفجار حزب جمهوری اسلامی پرداخت و ادامه داد: پس از عزل بنی صدر، به سرعت شهید رجایی با آرای بسیار بالا جایگزین ایشان شد که همین امر موجب شد روح و نشاط جدیدی در مردم دمیده شود، چون شهید رجایی شخصیتی مبارز، زجرکشیده، شکنجه دیده و سخنوری توانا بود که کم نمایش، ولی عمیق بود و وقتی چنین شخصیتی رئیس جمهور شد، دل مردم به آینده انقلاب محکم شد و انتخاب شهید باهنر به عنوان نخست وزیر نیز کار را کامل کرد، چون باهنر نیز از جمله شخصیت های کم نظیر، باسواد، پرکار، صاحب قلم، خوش فکر و بیان بود که متأسفانه این دو بزرگوار را هم منافقان جنایتکار در انفجار نخست وزیری از ما گرفتند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اوضاعی که بعد از فاجعهی هشت شهریور در کشور ایجاد شده بود، گفت: پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر، باز دست ما خالی شد، ولی امام(ره) دوباره استوار و با آرامش و با خونسردی خاص خود، به همه دلداری دادند و فرمودند: شما به فکر جایگزین باشید و خداوند جای خالی آنها را پر خواهد کرد که آیت الله خامنه ای با وجود ضعف جسمی ناشی از ترور منافقان به ریاست جمهوری رسیدند.

*هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی انتقام از جایگاه بی نظیر امام(ره) است
هاشمی رفسنجانی، هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع کنونی برای حمله به امام(ره)، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی نظیر امام(ره) در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست و گفت: باید هوشیار عمل کنیم و راه امام را به گونه ای تشریح کنیم که بدخواهان نتوانند سوءاستفاده کنند.
وی افزود: زحمات بیت حضرت امام(ره)، به ویژه احمد آقا برای اسلام، ایران، تشیّع و انقلاب اسلامی بی نظیر است که از عراق تا پاریس و سپس تا ایران و در تمام سال های پس از پیروزی انقلاب و حیات امام(ره)، بیت عظیم ایشان را با همه اهمیتی که به اندازه انقلاب داشت، به خوبی اداره کرد.
هاشمی رفسنجانی درخصوص گردآوری، حفظ، تدوین و انتشار آثار گفتاری و نوشتاری امام(ره) نیز گفت: حاج احمد آقا با درایتی که داشت، تلاش کرد همه آثار امام(ره) را حفظ کنند که اسناد مهمی از اظهارات و آثار امام(ره)، به عنوان سرمایه ای بزرگ برای نسل فعلی ثبت کردند و امروز فرزندان بزرگوارشان به ویژه آیت الله حاج سیدحسن آقا جای خالی حاج سید احمد را به خوبی پر نگه می دارند.
هاشمی رفسنجانی، تأکید کرد: یکی از اهداف شوم دشمنان از طرح مسائل اخیر، خدشه وارد کردن به جایگاه مرحوم حاج احمد آقا و بیت معزز امام در جامعه است که نباید اجازه داد به اهداف خود برسند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به تحولات پس از رحلت امام(ره)، گفت: امام(ره) با درایت و پیش بینی خود راه آینده انقلاب را نیز ترسیم کردند و در جمع ما پنج نفر: آیت الله خامنه ای، آیت الله موسوی اردبیلی، مرحوم حاج احمد آقا، مهندس موسوی و من، در مورد نگرانی از شرایط پس از عزل آیت الله منتظری و وجود شرط مرجعیت برای شورای رهبری در قانون اساسی فرمودند: برای بعد از خودم، شما افرادی دارید، مثلاً همین آقای خامنه ای که به خواسته آیت الله خامنه ای، در همان جلسه حکم کردند که در زمان حیات ایشان، این مطلب و موضوع این جلسه جایی بازگو نشود.
وی بار دیگر به مناسبت هفته دولت، شهادت دو همرزم، دو یار و دو همکار دیرین، شهدای بزرگوار رجایی و باهنر را به مردم و خانواده های محترم و معظم آنان تسلیت گفت و عنوان کرد: مردم همواره قدردان زحمات این شهیدان بزرگوار خواهند بود.
در ادامه جلسه محسن رضایی در سخنانی با توجه به تشکیل سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در اوایل انقلاب و اشراف اطلاعاتی که از نحوه ورود و فعالیت های شوم و تروریستی منافقین ایجاد شده بود، گفت: با برنامه ریزی و تشکیل هسته های اطلاعاتی در سراسر کشور، به سرعت برنامه های تروریستی آنان شناسایی و خنثی شد و نگذاشتیم به اهداف خود برای براندازی نظام اسلامی برسند.
مجید انصاری نیز در این جلسه، اتفاقات اخیر را فراتر از تخریب چهره امام(ره) دانست و گفت: احساس می شود توطئه ای پیچیده در سطح بین المللی در شرف وقوع است که سازمان تروریستی منافقین را به سازمانی مشروع مدنی معرفی کنند و باید از لحاظ فقهی و حقوقی در سطح بین الملل در مورد جنایات این گروهک تروریستی، کارهای بیشتری انجام شود.
در ادامه این جلسه براساس دستور کار، ادامه بررسی و تدوین سیاست های کلی قانونگذاری کشور پیگیری شد و موارد ذیل به تصویب رسید.
ـ تعیین حدود اختیارات مجلس در اصلاح لوایح با رعایت اهداف لایحه از طریق اصلاح آیین نامه داخلی مجلس و با دعوت نماینده دولت در کمیسیون آیین نامه و جلسه مجلس
ـ اصلاح قانون برنامه و بودجه کشور از طریق تقدیم لایحه به گونه ای که پیش بینی میزان و منابع درآمدها و واقعی سازی آنها، هدف گذاری ها و اولویت های برنامه سالانه و پنج ساله در تحقق سیاست های کلی و سند چشم انداز لحاظ شود.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل