اخبار استان

استاندار گیلان:

دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بسیار فعال است   [ +110 | -85 ]

دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بسیار فعال است

استاندار گیلان به حضور مستمر خود در جلسات اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال استان برای پیگیری بهبود وضعیت اشتغال و شرایط کسب و کار در گیلان اشاره کرد و گفت: دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در این بخش بسیار فعال است و دکتر نوبخت هم کمک های خوبی به استان در این زمینه داشته است.


به گزارش پرتال استانداری گیلان،ارسلان زارع ظهرسه‌شنبه در دیدار با مسعود حیدری مدیرعامل خبرگزاری کار ایران و مدیران استانی این خبرگزاری با بیان اینکه خبرگزاری ایلنا فعالیت‌های ارزنده ای را در زمینه حمایت از اشتغال، کارآفرینی و عرصه‌های اقتصادی داشته است، اظهار داشت: در استان گیلان زمینه‌های مناسبی در خصوص اشتغال در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات وجود دارد که در این بین گردشگری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه طی سال های اخیر با اقداماتی که دولت در حمایت از بخش گردشگری و توریسم انجام داد، اشتغال و درآمد بخش زیادی از مردم در همین بخش بوده است، گفت: در دوران کرونا، علیرغم اینکه دولت حمایت‌های خوبی از قبیل ارائه تسهیلات و معافیت های مالیاتی برای این بخش داشت اما گردشگری آسیب جدی را متحمل شد که امیدواریم با تولید انبوه واکسن داخلی کرونا و واکسیناسیون عمومی، سال آینده این بخش مجدداً رونق بگیرد.

اولویت استانداری گیلان برای ایجاد وحدت و همدلی در گیلان

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اولویت بنده از ابتدا در گیلان وحدت، همدلی، وفاق و انسجام همه دستگاه‌ها، نهادها و مردم بوده است، تصریح کرد: به حمدالله آرامش اجتماعی خوبی در گیلان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای ما مهم بود حتماً طرح های نیمه تمام را تا پایان دولت را به بهره برداری برسانیم، گفت: تکمیل راه آهن جنوب به شمال و استفاده از ظرفیت ترانزیتی ارزشمند این خط ریلی که تا سال آینده ۱۰ میلیون تن بار را جابجا می کند و تکمیل قطعه ۸/۲ کیلومتری آزادراه راه منجیل به رودبار از جمله این طرح ها است که انشاالله در بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.

زارع با اشاره به اینکه در خصوص اشتغال هدف‌گذاری استان این بود که در پایان سال ۱۴۰۰، نرخ بیکاری استان تک رقمی شود، گفت: در این راستا گام های موثر و برنامه ریزی شده در این استان برداشته ایم.

 

اختصاص تسهیلات ۳ هزار میلیارد تومانی برای رونق تولید و اشتغال

وی استفاده از همه حمایت های قانونی و ظرفیت تسهیلات بانکی در بخش های مختلف برای کارآفرینان، تلاش برای احیای شهرک های صنعتی و فعال کردن واحدهای راکد و نیمه تعطیل را از جمله برنامه های استان برای تحقق نرخ بیکاری تک رقمی برشمرد و عنوان کرد: با پیگیری هایی که در سطح ملی صورت گرفت، تفاهمنامه‌هایی با سه بانک عامل، هرکدام به ارزش یکهزار میلیارد تومان جهت رونق واحدهایی تولیدی استان گیلان امضاء شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جهش تولید برای استان گیلان در نظر گرفته شده است، گفت: در جذب تسهیلات مربوط به کرونا نیز گیلان رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

نماینده عالی دولت در گیلان به حضور مستمر خود در جلسات اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال استان برای پیگیری بهبود وضعیت اشتغال و شرایط کسب و کار در گیلان اشاره کرد و گفت: دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در این بخش بسیار فعال است و دکتر نوبخت هم کمک های خوبی به استان در این زمینه داشته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برگرداندن ۴۰۰ واحد تولیدی نیمه تعطیل و راکد استان به چرخه تولید، خاطرنشان کرد: ۶۱ طرح نیمه تمام مهم در استان وجود دارد که تعدادی از آنها در دهه فجر و تعدادی دیگر در فصل بهار و تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

 تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل