اخبار استان

شهادت سردار سلیمانی، پیام بیداری اسلامی را در دنیا انتشار داد   [ +15 | -16 ]

شهادت سردار سلیمانی، پیام بیداری اسلامی را در دنیا انتشار داد

استاندار و رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان ، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را موجب انتشار پیام بیداری اسلامی در دنیا عنوان و تأکید کرد که تولید محتوای فرهنگی متناسب با نیاز جامعه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با همکاری همه دستگاه ها انجام شود.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نشست مشترک کارگروه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گیلان، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم اظهار داشت: سردار شهید قاسم سلیمانی، اسوه اخلاق و تفکر انقلابی بود که با شهادت خود در اذهان مردم ایران و جهان ماندگار شد.

وی با بیان اینکه سیره عملی و اخلاقی سردار سلیمانی باید به جامعه معرفی شود،گفت: امروز سردار سلیمانی نه تنها چهره ای ملی ، بلکه چهره ای بین المللی و نماد مقاومت جهان اسلام است.

دکتر عباسی شهادت سردار سلیمانی را در اوج تحریم های دشمنان علیه کشور و مقاومت ایران اسلامی در برابر این ظلم را جانانه دانست و افزود: پس از شهادت این سرباز انقلابی، جهانیان به حقانیت اسلام در ایران پی بردند و پیام بیداری اسلامی بیش از پیش در دنیا انتشار یافت.

وی میرزاکوچک جنگلی را نیز اسطوره گیلان در مقاومت خواند و تأکید کرد که مطالعات تاریخی برای معرفی او، به شایستگی انجام و با استخراج مطالب صحیح از نوشتارهای موجود، در خصوص سردارجنگل به تمامی اقشار جامعه به ویژه نسل جوان گام های جدی برداشته شود.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: گیلان در همه ادوار تاریخ همواره در بحث مقاومت و نبرد علیه باطل، پیشگام و دنباله رو اندیشه ناب تشیع بوده است.

وی شهید انصاری تنها استاندار شهید کشور را الگویی راستین از مدیریت در تراز انقلاب خواند و گفت: باید از باورها و ارزش های این افراد، درس گرفت و در جهت حفظ و معرفی آن تلاش کرد.

استاندار گیلان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را نیازمند تولید محتوا در همه بسترها از جمله فضای مجازی خواند و با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مهندسی فرهنگی، گفت: تولیدات در این بخش باید متناسب با نیاز جامعه و با مشارکت همه دستگاه های اجرایی باشد.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش اعتبارات مرتبط با امور فرهنگی در بودجه سال آینده، گفت: آنچه اهمیت دارد ، اینکه نباید همه اقدامات و برنامه ریزی ها به مسئله بودجه گره زده شود.

دکتر عباسی با اشاره به تشییع شهدای گمنام در چند نقطه از گیلان همزمان با ایام فاطمیه و سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی ، بر لزوم همکاری تمامی نهادها برای اجرای هرچه بهتر مراسم تاکید کرد.

در این جلسه برنامه‌های سالروز شهادت سردار سلیمانی، تشریح و در مورد ساماندهی تابلوهای شهدای رشت و روند اجرای تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی استان، گزارش هایی ارائه شد.

 تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل