اخبار استان

استاندار گیلان خواستار شد:

عدم تشکیل اجتماعات غیرضروری برای پیشگیری بهتر در شرایط قرمز کرونایی   [ +124 | -127 ]

عدم تشکیل اجتماعات غیرضروری برای پیشگیری بهتر در شرایط قرمز کرونایی

استاندار گیلان تزریق دز سوم واکسن را در حفظ سلامت عمومی جامعه مهم دانست و با بیان اینکه رعایت دقیق توصیه های بهداشتی، عاملی موثر در کنترل بیماری است ، تأکید کرد از شکل‌گیری اجتماعات غیرضروری در شرایط قرمز کرونایی، به طور جدی پرهیز شود.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان به نقل از پرتال استانداری، اسدالله عباسی 30 بهمن 1400 در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کرونا و سویه جدید آن در کشور و نیز استان، اظهار داشت: لازمست بیش از پیش نسبت به خودمراقبتی ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از شکل گیری تجمعات و نیز اطلاع رسانی و آموزش صحیح در این بخش اقدام شود.

وی افزود: هم اکنون 95 درصد از جمعیت گیلان دز اول، 90 درصد دز دوم و 40 درصد نیز دز سوم واکسن را دریافت کرده اند که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است که انتظار می رود با همت جدی مسئولان، این روند شتاب بیشتری بگیرد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان پیک جدید را خطرناک دانست و گفت: میزان مرگ و میر در افرادی‌ست که واکسن ها را دریافت نکرده و به رعایت پروتکل ها توجه ندارند این در حالیست که کرونا همانند دو سال پیش در گیلان شیوع دارد.

وی عادی انگاری را دلیل اصلی شیوع این ویروس منحوس ذکر و اضافه کرد: صدا و سیما نسبت به تولید و پخش برنامه های اثربخش و اطلاع رسانی مناسب برای پیشگیری و نیز ترغیب مردم به تزریق دز سوم واکسن اقدام و از عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی برای برخورد جدی توسط ستاد استانی ، گزارش دهد.

استاندار گیلان همچنین به موضوع خریدهای نوروزی در آستانه فرا رسیدن عید و حضور مردم در مراکز خرید و بازار و نیز افزایش تردد در بانک ها در روزهای پایانی سال اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی، اصناف و دستگاه‌های نظارتی به صورت ویژه در این زمینه وارد عمل شوند.

 عباسی درخصوص فعالیت اماکن عمومی از جمله تالارهای پذیرایی ، رستوران ها و سالن های ورزشی بیان داشت: این اماکن باید ضمن توجه به الزامات بهداشتی، با حداقل ظرفیت فعالیت کنند در غیر این‌صورت مطابق با قوانین، با آنها برخورد می شود.

وی اضافه کرد: در بخش های مختلف حمل و نقل نیز باید پروتکل های بهداشتی، صحت تزریق واکسن رانندگان و مسافران و نیز تاکید بر استفاده از ماسک رعایت شود و کنترل هوشمند با جدیت ادامه پیدا کند.

وی در ادامه از دانشگاه علوم و پزشکی و آموزش و پرورش خواست تا با ایجاد فضای مناسب، تزریق واکسن دانش آموزان را در محل تحصیل شان میسر کند تا از حضور دانش آموزان و خانواده های آنان در مراکز واکسیناسیون برای تسریع در امور ، جلوگیری به عمل آید.

نماینده عالی دولت در گیلان با تقدیر از بسیج سازندگی و بیمه سلامت برای پوشش بیمه ای افراد فاقد بیمه درمان و ارتش جمهوری اسلامی در زمینه محرومیت زدایی گفت: توزیع عادلانه منابع در همه مناطق گیلان مورد تاکید است و باید شرایطی توسط دانشگاه علوم پزشکی، نظام پزشکی و دستگاه های نظارتی و بازرسی استانداری فراهم شود که خدمات پزشکی با حضور و استقرار پزشکان متخصص در سطح شهرستان های استان، توازن یابد و مردم ناچار نباشند برای ادامه روند درمان خود به مراکز درمانی مرکز استان بیایند.

عباسی در خاتمه سخنانش بر عدم تشکیل اجتماعات غیرضروری برای پیشگیری بهتر در شرایط قرمز کرونایی و نیز جدی گرفتن شرایط شیوع کرونا، توسط مردم و مسئولان تاکید کرد و گفت: حتی فوت یک نفر هم، اتفاقی ناگوار است و باید دست در دست هم، به کمک کادر درمان که در این ایام جانفشانی کرده اند، بیاییم و وضعیت سلامت جامعه و شرایط زندگی مردم را بهبود ببخشیم.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا و فرمانداران شهرستان‌های آستارا، رودسر و املش به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

 تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل