اخبار سازمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تأکید کرد:

آموزش مباحث قرآنی و دینی مورد توجه ویژه قرار گیرد   [ +135 | -102 ]

آموزش مباحث قرآنی و دینی مورد توجه ویژه قرار گیرد

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، صبح روز شنبه 14 اردیبهشت ماه، جهت هماهنگی برگزاری مراسم پرفیض ترتیل خوانی در  این ماه  در بقعه متبرکه خواهر امام(ع) شهر رشت، جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان و مدیر و معاونین اداره کل اوقاف و امور خیریه در دفتر ریاست سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان گیلان، در این نشست کیوان محمّدی در سخنانی با بیان اینکه می‌بایست در برخی از امور مانند برگزاری مناسبت‌های مذهبی، نقش ومشارکت مردم را افزایش داد گفت: هرگاه کار را به مردم سپردیم موفق تر بوده‌ایم که البته دولت نیز  در این راه می‌تواند کمک های لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به جمله شهید مطهری مبنی براینکه قرآن در جامعه تشیع مظلوم است ادامه داد: علت برخی از  جرم و جنایاتی که در جامعه رخ می‌دهد به علت توجه نکردن کافی و ویژه به قرآن کریم است. لذا می‌طلبد به آموزش مباحث قرآنی و دینی با بهره‌گیری از چهره‌های صاحب‌نظر توجه ویژه‌ای شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با بیان اینکه هیچ گونه محدودیتی در خصوص توجه به برنامه‌های قرآنی وجود ندارد، افزود: سیاست و پیشنهاد کلی این سازمان در خصوص تبلیغ فرهنگ قرآنی در ماه مبارک رمضان این است که در مرکز استان به‌علت جمعیت بیشتر در 4 نقطه و 15 شهرستان دیگر استان نیز در مساجد جامع ،جهت برگزاری برنامه قرائت و تفسیر قرآن با حضور قاریان و مفسرین قرآن برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم صورت گیرد تا مردم استان بتوانند از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

محمّدی درپایان اظهار امیدواری کرد که این برنامه‌ریزی بصورت مستمر در سال‌های آتی درماه مبارک رمضان  تداوم داشته باشد.

گفتنی است در ابتدای جلسه هریک از حاضرین به بیان دیدگاه‌هاو نقطه‌نظرات خود در خصوص اجرای هرچه مناسب‌تر مراسم ترتیل‌خوانی در بقعه خواهر امام(ره) پرداختند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل