اخبار سازمان

برگزاری ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال98   [ +112 | -101 ]

برگزاری ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال98

صبح روز شنبه ششم مهرماه، ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال 98 به ریاست استاندار، دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی عضو و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدا کیوان محمّدی رئیس سازمان و دبیر شورا به بیان دستورات جلسه پرداخت و گفت: دستور اول جلسه ارائه گزارش گروه‌های کاری ذیل کارگروه‌های تخصصی شورای برنامه‌ریزی می‌باشد.

وی با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه جدید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها ادامه داد: بر اساس مطالعات و بررسی کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، نیاز به تشکیل کمیته‌های تخصصی است که در این خصوص پیشنهادی مبنی بر شکل‌گیری زیرگروه‌هایی ذیل چهار کارگروه ارائه شده است و مقرر است در کارگروه‌ها مورد بحث و بررسی قرار بگیرد تا در جلسه آینده برای تصویب نهایی مطرح گردد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به دستور جلسه دوم در خصوص منطقه ویژه اقتصادی چاف و چمخاله پرداخت و گفت: ابهاماتی در این خصوص وجود داشت که برای روشن شدن آن فرماندار لنگرود تقاضای وقت در شورای برنامه‌ریزی را داشتند.

وی در ادامه به دستور سوم جلسه مبنی بر پیشنهاد توزیع اعتبارات پروژه‌های سطح استان پرداخت و ادامه داد: پس از تصویب شورا  ابلاغیه‌های اعتبارات آن تا روز سه‌شنبه هفته جاری، به دستگاه ها انجام خواهد شد.

محمّدی خاطرنشان کرد: خواهش ما از آقای استاندار این است که زمانی را در این جلسه مشخص نمایند تا پس از آن تکلیف نسبت به دستگاه‌های اجرایی در خصوص توزیع اعتبارات مشخص گردد. دستگاه‌هایی که فعالیت بیشتری انجام دهند از تخصیص بالاتری بهرمند شوند و بالعکس دستگاه‌هایی که کارکرد پایین‌تری دارند از تخصیص کمتری بهرمند گردند.

 

دستاورد سفر دکتر روحانی به سازمان ملل تجلی اقتدار و عزت ملی ایران اسلامی بود / تسهیلات اشتغالزایی باید به صورت کامل جذب شود

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل تجلی اقتدار و عزت ملی ایران اسلامی بود، گفت: مسئولان، یکپارچه کمر همت به تعالی ایران عزیز و سربلند بسته‌اند و در این مسیر همگان باید به تمامی ارکان حاکمیت در کشور کمک کنند.

دکتر ارسلان زارع صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به اینکه سخنرانی دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل متحد، تجلی اقتدار و عزت ملی ایران اسلامی بود، افزود: صف دیدار مقامات کشورهای مختلف برای ملاقات برای رئیس‌جمهوری ایران اسلامی، یکی از جلوه‌های مهمی بود که باعث افتخار همه ایرانیان شد به ویژه آنکه رئیسان‌جمهوری برخی دولت‌های اروپایی، بیش از یک بار از فرصت مذاکره با دکتر روحانی استفاده ‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی که ایران اسلامی شاهد هجمه‌های وسیع و کم سابقه دشمنان علیه عزت و اعتبار ملت ایران است، نیازمند تقویت انسجام ملی برای گذر از شرایط دشواری هستیم که بی‌تعهدی برخی ابرقدرت‌ها آن را بوجود آورده است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: مسئولان، یکپارچه کمر همت به تعالی ایران عزیز و سربلند بسته‌اند و همگان در این مسیر باید به تمامی ارکان حاکمیت در کشور کمک کنند.

وی یکی از نتایج و ثمرات برنامه‌ریزی صحیح را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: مدیران باید اهتمام کافی برای تأمین سهم گیلان در حوزه اشتغال از بودجه‌های ملی و منابع متمرکز را داشته باشند.

استاندار گیلان بر ضرورت تسریع در روند اجرای مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و مبادله موافقت‌نامه‌ها در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تأکید و تصریح کرد: با اختصاص بخش اول اعتبارات باید پروژه‌ها جان تازه‌ای بگیرند و در این مسیر انضباط مالی دستگاه‌ها مورد تأکید جدی است.وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون بودجه و برنامه ششم توسعه برای هر دستگاه گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ظرفیت‌های قانونی متناسب با هر دستگاه را به منظور پیگیری بیشتر در اختیار آنان قرار دهد.

وی اجرای ادامه خط ریلی قزوین-رشت به سمت انزلی و بندرکاسپین و سپس آستارا را یکی از مهمترین محورهای توسعه گیلان دانست و اظهار داشت: پیگیری مستمر در جهت تسریع اجرای این پروژه‌ها مهم باید همواره در دستور کار باشد زیرا مزایای تحقق آن علاوه بر استان به کشور و فراتر از آن به منطقه برمی‌گردد.

دکتر زارع به تأکید خود در همایش شهرداران مبنی بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری‌ها تأکید و تصریح کرد: توسعه گیلان به تنهایی توسط دولت محقق نمی‌شود بلکه در این مسیر نیازمند حضور بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم.

وی ایجاد مناطق‌ ویژه اقتصادی را گام مهمی برای توسعه گیلان و مردم دانست و افزود: در این مسیر باید تلاش کنیم موانع توسعه مناطق ویژه ی اقتصادی گیلان برطرف شود.

استاندار گیلان ادامه داد: البته این توسعه باید به شکلی باشد که با رعایت قوانین و دستورالعمل‌ها و بررسی دقیق آن محدودیتی برای مردم ایجاد نکنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به قرارگرفتن در آستانه فصل سرما و افزایش میزان  بارش‌ها اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باتوجه به آغاز فصل بارش درخصوص لایروبی رودخانه‌ها اعتبارات دستگاه‌های متولی این حوزه را در اولویت قرار دهد و دستگاه‌های مذکور اقدامات مورد نیاز را هرچه سریع‌تر آغاز کنند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل